Son Dakika Haberleri: Bilim ve İnsan Vakfı Öğrencilerinden Başkan Cengiz'e Ziyaret

Bilim ve İnsan Vakfı Öğrencilerinden Başkan Cengiz'e Ziyaret

8 yıl önce

Bilim ve İnsan Vakfı tarafından kurulan Özel Aydos Orta Öğretim Yurdu öğrencileri Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz'i ziyaret etti.

Bilim ve İnsan Vakfı Öğrencilerinden Başkan Cengiz'e Ziyaret, System.String[]

Bilim ve İnsan Vakfı tarafından kurulan Özel Aydos Orta Öğretim Yurdu öğrencileri Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz'i ziyaret etti. Kişisel gelişim gezisi kapsamında Erzurum'a gelen 30 kişilik ekip, şehrin tarihi ve turistik yerlerinin yanında 2011 Kış Oyunları kapsamında yapılan tesisleri de yakından görme fırsatı buldular.


Gezi kapsamında Başkan Cengiz'i ziyaret eden öğrenciler ve öğretmenleri Erzurum'da bulunmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler.


Erzurum'un özgün değerleri, tarihi ve kültürel mirası ile nitelikli bir il olduğunu ifade eden Başkan Cengiz, başta kış turizmi ve termal turizm olmak üzere, tarih, doğa, kültür, kongre, inanç ve sağlık turizmi potansiyelleriyle marka bir değer olduğunu vurguladı.


Öğrencilerin kişisel gelişim gezilerinde Erzurum'u tercih etmelerinin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Cengiz, "Şehirden çok güzel izlenimlerle ayrılacağınıza inanıyorum. Misafirperverliği ve hoşgörüsü ile bir abide olan şehrimiz, tarihi ve kültürel mirası, kış turizmi ve yatırımlarıyla gezilmesi gereken önemli bir şehirdir. Sizleri de şehrimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz." ifadelerini kullandı.


Öğrenciler, bir haftalık Erzurum gezileri boyunca kayakla atlama gösterilerini, buz hokeyini ve buz patenini izleme fırsatı bulurken, şehrin tarihi eserlerini ve türbelerini gezdiler. Konuk öğrenciler, günün yorgunluğunu ise Aziziye Belediyesi Ilıca Termal Tesisleri'nde atıyorlar. - ERZURUM

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 03:39 Kaynak: İHAOrmanlık alanda yakılan ateş vatandaşları harekete geçirdi
İngiliz çiftin kapısının önündeki idrar lekesi, postacıya ait çıktı Siirt'te 'ışık hadisesi' için yüzlerce kişi toplandı