Son Dakika Haberleri: BİLSEM Sınav Sonuçları Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?

BİLSEM Sınav Sonuçları Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?

2 ay önce

BİLSEM sınav sonuçları merakla bekleniyor. 2018-2019 BİLSEM öğrenci seçme ve yerleştirme takvimine göre 29 Mart'ta açıklanması beklenen grup tarama uygulama sonuçları yoğun katılım nedeniyle ertelendi. MEB, yaptığı açıklama ile BİLSEM sınav sonuçları için tarih verdi. Peki BİLSEM sınav sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak, nasıl sorgulanacak?

BİLSEM Sınav Sonuçları Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?, System.String[]

BİLSEM sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona eriyor. Bilim ve Sanat Merkezleri, kısaca BİLSEM Grup tarama uygulama sonuçları 29 Mart'ta açıklanacaktı. Fakat Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) sınavlarının ilk aşaması olan grup tarama sürecine, geçen yıla göre 4 kat artışla yaklaşık 800 bin öğrencinin katılması ile sonuçların açıklanması ertelendi. MEB, yaptığı yeni açıklama ile "Türkiye genelinde tablet bilgisayar üzerinden gerçekleştirilen grup tarama uygulama süreci sonuçları, yarın Bakanlığın internet sitesinden saat 15.00'te açıklanacak." dedi. Peki BİLSEM sınav sonuçları nasıl öğrenilir?

BİLSEM SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

BİLSEM sınav sonuçlarının açıklanmasını bekleyen öğrenciler, sonuçları takip edecekleri yeri de öğrenmek istiyorlar. BİLSEM grup tarama uygulama sonuçları 19 Nisan 2019 tarihinde aşağıda verilen link üzerinde açıklanacaktır. Sonuçlar öğrencin T.C. kimlik numarası ile öğrenilebilecektir.

BİLSEM Grup Tarama Sonuçları Sorgula

BİLSEM SINAV SONUÇLARI İÇİN İTİRAZ NASIL YAPILIR?

BİLSEM grup tarama uygulamasına itiraz şu şekilde yapılabilir;

a) Tablet bilgisayar ile yapılan grup tarama uygulama sonucuna ilişkin itirazlar, sonuçların http://www.meb.gov.tr adresinden yayımlanmasından itibaren başlayan beş iş günü içinde öğrenci velisi tarafından http://esinav.meb.gov.tr adresinden yapılacaktır.

b) Genel Müdürlüğe ulaşan itirazlar değerlendirildikten sonra yine aynı sistem üzerinden veliye bilgilendirme yapılacaktır.

2018-2019 BİLSEM ÖĞRENCİ SEÇME VE YERLEŞTİRME TAKVİMİ

2019 yılı bilim ve sanat merkezleri öğretmen alım süreci takviminde güncelleme yapılmıştır. Güncellenen BİLSEM takvimi şu şekildedir;

BİLSEM NEDİR?

Açılımı, Bilim ve sanat merkezleri'dir. Bilim ve Sanat Merkezleri'nin örgün eğitime alternatif olması değil; destekleyici olması hedeflenmiştir. Bu yüzden Bilsem'e yerleştirilme hakkı kazanan öğrenciler, örgün eğitim saatleri (okul saatleri) dışında Bilim ve Sanat Merkezlerinde özel eğitimler almaktadırlar.

Amaç: Örgün eğitim sisteminde, tüm öğrencilerle aynı müfredata tabi tutulan fakat diğer öğrencilerden ayırt edici bireysel yeteneklere sahip öğrencileri değerlendirmektir. Yani, özel yetenekli öğrencilerin sahip olduğu potansiyeli değerlendirmek üzere onlara özel müfredatlar hazırlayan destekleyici eğitim kurumudur.

Haber Yayın Tarihi : 18.04.2019 02:48 Tacikistan'da, DEAŞ'lıların Bulunduğu Cezaevinde Kanlı İsyan: En Az 32 Kişi Öldü Yaşlı Adam, Camideki Kasadan Para Çalarken Suçüstü Yakalandı İşte Anket Şirketlerinin 23 Haziran İstanbul Seçimi Tahminleri