112 Acil Çağrı Merkezi hizmete girdi - Son Dakika

112 Acil Çağrı Merkezi hizmete girdi

21.06.2021 17:38

Bingöl'de acil çağrıların tek merkezden yönetileceği 112 Acil Çağrı Merkezi hizmete açıldı.

Bingöl'de acil çağrıların tek merkezden yönetileceği 112 Acil Çağrı Merkezi hizmete açıldı.

İçişleri Bakanlığının tüm acil çağrıların tek numara ve merkezden karşılanarak koordine edilmesi amacıyla 81 ilde hayata geçirdiği uygulama kapsamında Bingöl'de Genç kara yolunun 2. kilometresinde 112 Acil Çağrı Merkezi inşa edildi.

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, beraberinde Belediye Başkanı Erdal Arıkan, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Servet Güngör, İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ, İl Emniyet Müdürü Ali Canbolat ile bu çağrı merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve çağrı merkezindeki çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Ekinci, burada yaptığı açıklamada, 112 Acil Çağrı Merkezinin kent ve ülke açısından önemli olduğunu söyledi.

Kurumların koordinasyonunun tek merkezden yapılacağını dile getiren Ekinci, şöyle konuştu:

"Acil çağrı merkezlerinin başının belası olan en önemli husus asılsız ihbarlar. Bingöllü kardeşlerimize bir kez daha hatırlatmak istiyorum, asılsız çağırılar acil çağrı merkezimizi en yoğun şekilde meşgul eden olaydır. Bununla ilgili yasal mevzuat gerçekleştirilmiştir ve bundan sonra yasal takibini de yapacağız. İnanıyorum ki Bingöllü kardeşlerimiz birimi asılsız ihbarlarla meşgul etmeyeceklerdir."

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Servet Güngör de Türkiye'deki 112 Acil Çağrı Merkezi sistemine geçme çalışmalarının son aşamaya geldiğini aktardı.

Merkezin hayırlı olması temennisinde bulunan Güngör, şunları söyledi:

"Çağrı hizmetleri devletimizin zamanında yerine getirmesi gereken hizmetlerin başında gelmektedir. Buraya gelen çağrılar arkadaşlarımız tarafından karşılanıyor. Olaya ilişkin bilgi aldıktan sonra kurumlara aktarılıyor. Daha sonra da oradaki müdahale çalışmaları koordine ediliyor ve bunun hızlı bir şekilde olması oldukça önemli. Bugün itibarıyla Bingöl, 77. il olarak devreye alındı. İnşallah haziran ayı sonu itibari ile tüm Türkiye'de 112, tek çağrı numarası olacak. İçişleri Bakanlığı olarak amacımız, 112 Acil çağrı birimlerimizin sunduğu hizmetin kalitesinin, kapasitesinin artırılması ve kurumsallaşması olacak."

112 Acil Çağrı Merkezi hizmete girdi
112 Acil Çağrı Merkezi hizmete girdi
112 Acil Çağrı Merkezi hizmete girdi
112 Acil Çağrı Merkezi hizmete girdi

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 112 Acil Çağrı Merkezi hizmete girdi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Eski Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Cinel: Yoğun bakımda yatan 20 korona hastasından 19'u aşısız 01:00 Eski Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Cinel: Yoğun bakımda yatan 20 korona hastasından 19'u aşısız Afganistan'da Taliban, ünlü komedyenin boğazını keserek öldürdü 00:07 Afganistan'da Taliban, ünlü komedyenin boğazını keserek öldürdü Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu 23:10 Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu
Haaland, Chelsea'nin kendisi için gözden çıkardığı paraya inanamadı: Umarım sadece söylentidir 22:20 Haaland, Chelsea'nin kendisi için gözden çıkardığı paraya inanamadı: Umarım sadece söylentidir Bakan Koca, 20 bine yaklaşan vaka sayılarına dikkati çekip aşı çağrısı yaptı: Bir haftada sonuç alırız 21:53 Bakan Koca, 20 bine yaklaşan vaka sayılarına dikkati çekip aşı çağrısı yaptı: Bir haftada sonuç alırız Demet Özdemir, turuncu bikinisiyle hayranlarını mest etti 20:43 Demet Özdemir, turuncu bikinisiyle hayranlarını mest etti
Mülteciler birlik oldu! Sosyal medyada 17:41 Mülteciler birlik oldu! Sosyal medyada "Gitmiyoruz" etiketiyle kampanya başlattı Burak Özçivit tuttuğu dev balığın fotoğrafını paylaştı, Fahriye Evcen'in yaptığı yorum takipçileri güldürdü 16:47 Burak Özçivit tuttuğu dev balığın fotoğrafını paylaştı, Fahriye Evcen'in yaptığı yorum takipçileri güldürdü
Advertisement