Bingöl'de 30 Kişiye Uygulamalı Girişimcilik Sertifikası Verildi - Son Dakika

Bingöl'de 30 Kişiye Uygulamalı Girişimcilik Sertifikası Verildi

07.09.2012 17:40
Bingöl'de 30 Kişiye Uygulamalı Girişimcilik Sertifikası Verildi, System.String[]

Bingöl'de uygulamalı girişimcilik eğitimi gören 30 kişiye törenle sertifika verildi."Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" kursunda başarılı olan kursiyerler için sertifika dağıtım töreni düzenlendi.

Bingöl'de uygulamalı girişimcilik eğitimi gören 30 kişiye törenle sertifika verildi.

Fırat Kalkınma Ajansı ve KOSGEB tarafından Bingöl'de gerçekleştirilen

"Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" kursunda başarılı olan kursiyerler için sertifika dağıtım töreni düzenlendi.

Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlen törende konuşan KOSGEB Bölge Müdür Yardımcısı Zülfükar Altunbay, son 2 yılda 2 bin kişiye girişimcilik eğitimi verdiklerini belirterek, girişimcilik eğitimi alanlardan yüzde 10'nun kendi işini kurduklarını bildirdi.

Altunbay, "Bingöl'de bugüne kadar 30 kişiye girişimci eğitimi verdik. Sertifikasını alan bazı girişimciler KOSGEB desteklerinden faydalanarak kendi işini kurdular. Kendi işini kuracak olan girişimlere 30 bin liraya kadar destek veriliyor. İşin kurulması aşamasında makine ve ekipman ihtiyacı duyulduğu anda da teminat mektubu karşılığında da 70 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği sağlayacağız" dedi.

Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fethi Altunyuva ise toplam 60 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitim programının sona erdiğini ve başarılı olan 30 kursiyerin sertifika almaya hak kazandığını belirterek, "Gerek Fırat Kalkınma Ajansı, gerekse KOSGEB bölgenin potansiyelini harekete geçirmek için bölgenin ekonomik gelişmişliğini daha ileriye taşımak amacıyla çalışan kurumlardır" diye konuştu.

Kursta başarılı olan girişimcilere sertifikaları Vali Mustafa Hakan Güvençer, FKA Genel Sekreteri Altunyuva, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Bozan, KOSGEB Bölge Müdür Yardımcısı Altunbay, İş-Kur Müdürü Fesih Güler tarafından verildi.

Muhabir: Abdullah Çelik/Nurten Aslan

Yayıncı: Behçet Güngör - BİNGÖL

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bingöl'de 30 Kişiye Uygulamalı Girişimcilik Sertifikası Verildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan salgının seyriyle ilgili korkutan sözler: Birinci dalga bitmedi, 3. ve 4. artış dönemleri gelecek Evinde cansız bedeni bulunan gencin şüpheli ölümü polisi harekete geçirdi Şiddet son bulmuyor! Genç kadın, ölümden balkondan atlayarak kurtuldu Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisi'ni geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek