Bingöl'de bayramda da sokak hayvanları unutulmadı - Son Dakika

Bingöl'de bayramda da sokak hayvanları unutulmadı

14.05.2021 10:51

Bingöl'de bayramda da sokak hayvanları unutulmadı Tam kapanma sürecinin devam ettiği Ramazan bayramında, Bingöl'deki sokak hayvanlarının yoğun yaşadığı alanlara polisler mama bırakarak destek oldu.

Bingöl'de bayramda da sokak hayvanları unutulmadı

BİNGÖL - Tam kapanma sürecinin devam ettiği Ramazan bayramında, Bingöl'deki sokak hayvanlarının yoğun yaşadığı alanlara polisler mama bırakarak destek oldu.

Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl'de de Ramazan ayının ardından bayramda da tam kapanma süreci devam ediyor. Tam kapanma sürecinin başlamasıyla birlikte sokak hayvanları için çalışma yapan B İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde bulunan Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri, bayramda özellikle kedi ve köpeklerin yoğun yaşadığı alanlara mama desteğinde bulundu. Ramazan ayı içinde de çalışmalarını sürdüren ekiplerin bayram sonrasında da özellikle kısıtlamalarda yoğun olarak mama desteğini sürdüreceği aktarıldı.

Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği'nin yaklaşık 1 yıl önce kurulduğunu anımsatan görevli polis memur Erkan Tokgöz, amaçlarının hayvanlara karşı işlenen suçlarının önüne geçmek olduğunu söyledi.

Tokgöz, "Birimimiz yaklaşık 1 yıl önce kuruldu. Birimimizin amacı dilsiz dostlarımıza karşı işlenen suçları önlemek ve onlara karşı eziyet, istismarın önüne geçmek için 5199 sayılı kanun kapsamında gerekli olan adli ve idari işlemleri yapmaktır. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sebebiyle ülkemizde tam kapanma süreci yaşandı. Biz birim olarak Ramazan ayında sokaktaki canlıların yoğun yaşadığı alanlara mama desteğinde bulunduk. Bayramda da bu çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Sokaktaki dilsiz dostlarımızın sıkıntı yaşamaması için tüm vatandaşlarımızdan ricamız dilsiz dostlarımıza karşı hassas ve duyarlı davranmalarıdır. Bulundukları bölgelerde mama desteğinde bulunmalarını istiyoruz" şeklinde konuştu.

Bingöl'de bayramda da sokak hayvanları unutulmadı
Bingöl'de bayramda da sokak hayvanları unutulmadı
Bingöl'de bayramda da sokak hayvanları unutulmadı
Bingöl'de bayramda da sokak hayvanları unutulmadı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Bingöl'de bayramda da sokak hayvanları unutulmadı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Karadağ sırtlarında 'Doğal mucize' olarak nitelendirilen Atatürk silüeti belirdi 09:37 Karadağ sırtlarında 'Doğal mucize' olarak nitelendirilen Atatürk silüeti belirdi Üzerine 4. kattan atılan kum çuvalı düşen talihsiz adam ağır yaralandı! O anlar saniye saniye görüntülendi 09:04 Üzerine 4. kattan atılan kum çuvalı düşen talihsiz adam ağır yaralandı! O anlar saniye saniye görüntülendi Sezgin Baran Korkmaz'ın, Avusturya'da tutuklanmadan önce Deniz Zeyrek'i aradığı ortaya çıktı 08:40 Sezgin Baran Korkmaz'ın, Avusturya'da tutuklanmadan önce Deniz Zeyrek'i aradığı ortaya çıktı
ABD'de şiddetli fırtına facia getirdi! 18 araç birbirine girdi, 9'u çocuk 10 kişi hayatını kaybetti 08:16 ABD'de şiddetli fırtına facia getirdi! 18 araç birbirine girdi, 9'u çocuk 10 kişi hayatını kaybetti Merih Demiral, TRT spikeri Ersin Düzen'e tepki gösterdi: Kötü günde de gelir konuşurum 08:08 Merih Demiral, TRT spikeri Ersin Düzen'e tepki gösterdi: Kötü günde de gelir konuşurum Hande Ataizi, 21 yaş küçük sevgilisiyle havuzdaki eğlenceli anlarını paylaştı 07:53 Hande Ataizi, 21 yaş küçük sevgilisiyle havuzdaki eğlenceli anlarını paylaştı
Son Dakika! Ermenistan'daki parlamento seçimlerini, Paşinyan'ın partisi kazandı 07:44 Son Dakika! Ermenistan'daki parlamento seçimlerini, Paşinyan'ın partisi kazandı A Milli Takım'da hocalık yapan Şenol Güneş, 8 futbolcuya EURO 2020'de süre vermedi 07:36 A Milli Takım'da hocalık yapan Şenol Güneş, 8 futbolcuya EURO 2020'de süre vermedi
Advertisement