Son Dakika Haberleri: Bingöl'de Ögrenciler Yayla Yibo'yu İzledi

Bingöl'de Ögrenciler Yayla Yibo'yu İzledi

4 yıl önce

Genç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca hazırlanan, "Geç Değil, Genç" adlı gezici sinema SODES projesi kapsamında ilk sinema filmi gösterimi törenle Yayla Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda gerçekleştirildi.

Bingöl'de Ögrenciler Yayla Yibo'yu İzledi, System.String[]

Törende konuşan Vali İbrahim Taşyapan, Kaymakamlıkça hazırlanan gezici sinema projesi ile öğrencilere eğitici, eğlenceli ve ders verici film izleme imkânı sunulacağını söyledi.

Vali İbrahim Taşyapan konuşmasında şunları kaydetti: "Sinema filmi bir kitleye mesaj verme amacı ile hazırlanmışsa her zaman hedef kitlesini bulur. Film, televizyon veya internette değil, sinemada seyredilir. Bugün burada oluşturulan sinema ortamında daha önce sinemaya hiç gidememiş çocuklarımızla film seyredeceğiz. Bunu hedefleri olan güzel bir proje olarak değerlendiriyorum. SODES küçük katkılarla büyük amaçlar hedefleyen Kalkınma Bakanlığınca yürütülen projelerdir. Bu nedenle başta Kalkınma Bakanı  Cevdet Yılmaz olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederiz."

Genç Kaymakamı Abdullah Köklü, bu proje dışında ilçedeki 48 eğitim kurumunda eğitim öğretim gören 7 bin öğrenciye yönelik madde bağımlılığı konusunda bilgilendirme çalışması da yapılacağını söyledi.

Programa Vali İbrahim Taşyapan'ın yanı sıra, Vali Yardımcısı  Mehmet Alper Çığ, Genç Kaymakamı Abdullah Köklü, İl Emniyet Müdürü  Ercan Taştekin ve İl Milli Eğitim Müdürü  Yakup Sarı katıldı.

Konuşmaların ardından davetliler sigaranın zararlarının anlatıldığı 7 dakikalık bir film ile"Mommo Kız Kardeşim"adlı filmi izledi.

Film arası ve sonunda öğrenci ve öğretmenlerle sohbet eden Vali İbrahim Taşyapan daha sonra buradan ayrılarak Yayla  Jandarma Karakolunu ziyaret etti.


Sosyal Medya Fenomeni Cansu Taşkın'a Açıkça Soruldu: Bakire misin? Her Şey Bir Şüpheyle Başladı! DNA Testi Yaptıran Baba, Ortağını Öldürdü
Samsun'da İki Grup Arasındaki Tartışma Katliamla Bitti: 4 Ölü, 1 Yaralı