Bingöl'de Veteriner ve Ziraat Mühendislerine Zoonoz Eğitimi - Son Dakika

Bingöl'de Veteriner ve Ziraat Mühendislerine Zoonoz Eğitimi

12 ay önce

Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeline yönelik "Zoonoz Hastalıklar ile Mücadele Yöntemleri" eğitimi verilmeye başlandı.

Bingöl'de Veteriner ve Ziraat Mühendislerine Zoonoz Eğitimi, System.String[]

Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeline yönelik "Zoonoz Hastalıklar ile Mücadele Yöntemleri" eğitimi verilmeye başlandı.


Fırat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan kurum personellerinin mesleki gelişimlerinin desteklenmesini içeren teknik destek projesi eğitimleri başladı. Bingöl Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Doktor Hakan Keçeci, kurumda görevli veteriner hekim ile ziraat mühendislerine "Hayvanlardan İnsanlara Bulaşan Zoonoz Hastalıklar ve Mücadele Yöntemlerini" anlattı. 5 gün süren eğitimin ardından, eğitim alan personelin sahada yapacağı çalışma ile farkındalık oluşturmasının hedeflendiği aktarıldı.


FKA'nın finansal desteğiyle yapılan eğitimle ilgili bilgi veren İl Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır,"5 günlük bu eğitimin zoonozlara bağlı hayvancılıkta meydana gelen ürün kalitesi ve miktarındaki düşüşleri, ekonomik kayıpları ve toplumun en önemli protein kaynağı olan hayvansal gıdalara erişimde yaşanan güçlükleri azaltmada katkı sunacaktır. Zoonoz hastalıklar hayvanlardan insanlara hızla bulaşması ve bunlara bağlı ölümler meydana gelmesi nedeniyle gerek halk sağlığı ve gerekse hayvan sağlığı açısından son derece önemlidir. Bu eğitim sayesinde zoonoz hastalıklarla mücadele konusunda kurum personellerinde gerekli farkındalık oluşacak ve eğitimi alan personeller daha sonra sahada verecekleri eğitimlerle toplumsal farkındalığı arttıracaklardır" dedi. - BİNGÖL

Haber Yayın Tarihi: 05.02.2019 12:14 Kaynak: İHASon Dakika

Aç kurtların çoban bekçi köpeğini parçaladığı anlar kamerada
Cübbeli Ahmet Hoca 10 yıl sonra ilk defa bir kadın sunucunun programına katıldı Reçete ile eczaneye ilaç almaya giden baba, oğlunun 7 aydır hastanede yatıyor göründüğünü öğrenince şoke oldu

Son Dakika Haberleri