Bingöl'de İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı - Son Dakika

Bingöl'de İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı

08.04.2021 16:56
Bingöl'de İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı, System.String[]

Bingöl'de İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Kadir Ekinci başkanlığında gerçekleştirildi.

Bingöl'de İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Kadir Ekinci başkanlığında gerçekleştirildi.

Bingöl Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi'nde yapılan yılın 2. koordinasyon toplantısında, yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının kentte gerçekleştirdiği projeler değerlendirildi ve proje aşamasında olan yatırımların, uygulanacağı bölgelere katkısıyla ilgili istişarelerde bulunuldu.

Ekinci, toplantıda yaptığı konuşmada, 2021 yılında 205 proje üzerinde çalışıldığını ve bu projelerin 18'inin tamamlandığını söyledi.

187 projeden 107 projenin devam ettiğini ve 61 projenin ihale aşamasında olduğunu aktaran Ekinci, şöyle konuştu:

"İlimiz yatırım projelerine ilişkin çalışmalar, 21 genel ve özel bütçeli kuruluş tarafından yürütülmektedir. Projelerin toplam değeri 4 milyar 499 milyon 610 bin 246 liradır. 2021 yılı yatırım programında yer alan projelere ayrılan ödenek miktarı (ek ödenek dahil) 553 milyon 616 bin 519 lira olup, 2021 yılı harcaması 92 milyon 106 bin 296 lira ve önceki yıllar harcaması 1 milyar 568 milyon 985 bin 638 lira olmak üzere toplamda 1 milyar 661 milyon 91 bin 934 lira harcama yapılmıştır. Nakdi gerçekleşme oranı yüzde 37'dir."

Kaymakamlar, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri il, ilçe ve belde belediye başkanlarının katıldığı toplantıda, 2021 yılı yatırımları ve projeleri, yatırımcı kuruluşlar tarafından anlatıldı.

Bingöl'de İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı
Bingöl'de İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı
Bingöl'de İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı
Bingöl'de İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bingöl'de İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı - Son Dakika


Son Dakika

ABD'den vatandaşlarına Türkiye dahil 131 ülkeye seyahat etmeyin uyarısı ABD'den vatandaşlarına Türkiye dahil 131 ülkeye seyahat etmeyin uyarısı Galatasaray'ın etkili taraftar grubu ultrAslan'ın lideri Sebahattin Şirin'den Fatih Terim'e istifa çağrısı Galatasaray'ın etkili taraftar grubu ultrAslan'ın lideri Sebahattin Şirin'den Fatih Terim'e istifa çağrısı Sancaktepe TEM kenarında bir kişi öldürülmüş halde bulundu Sancaktepe TEM kenarında bir kişi öldürülmüş halde bulundu ABD'nin davetiyle 40 ülke liderinin katılacağı İklim Zirvesi başlıyor! Erdoğan'ın konuşacağı oturumu Biden açacak ABD'nin davetiyle 40 ülke liderinin katılacağı İklim Zirvesi başlıyor! Erdoğan'ın konuşacağı oturumu Biden açacak Acun Ilıcalı tarafından kovulduğu söylenen Furkan Dede'nin ayrılık sebebi belli oldu Acun Ilıcalı tarafından kovulduğu söylenen Furkan Dede'nin ayrılık sebebi belli oldu Yılmaz Vural son saniye zaferiyle havalara uçunca öğrencisi Emrah Başsan, Yılmaz Vural son saniye zaferiyle havalara uçunca öğrencisi Emrah Başsan, "Çok komik adam" yorumunu yaptı Davutoğlu'ndan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak atanan Derya Yanık için dikkat çeken paylaşım Davutoğlu'ndan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak atanan Derya Yanık için dikkat çeken paylaşım Dünya bu olayı konuşuyor! Silahlı kuvvetler de doğruladı, donanmaya ait denizaltı tatbikat sırasında kayboldu Dünya bu olayı konuşuyor! Silahlı kuvvetler de doğruladı, donanmaya ait denizaltı tatbikat sırasında kayboldu