Bingöl'de balık ölümleri iddiası üzerine inceleme başlatıldı - Son Dakika

Bingöl'de balık ölümleri iddiası üzerine inceleme başlatıldı

23.09.2022 17:28
Bingöl'de balık ölümleri iddiası üzerine inceleme başlatıldı

Bingöl'ün Çeltiksuyu köyündeki Göynük Çayı'nda balık ölümleri olduğu iddiası üzerine inceleme başlatıldı.

Bingöl'ün Çeltiksuyu köyündeki Göynük Çayı'nda balık ölümleri olduğu iddiası üzerine inceleme başlatıldı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında "Bingöl'de balık ölümleri" başlığıyla yapılan haber ve paylaşımlar üzerine açıklama yapma gereği duyulduğu belirtildi.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğüpersoneli ile bölgede inceleme ve denetimler gerçekleştirildiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yapılan denetimler sonucunda, Çeltiksuyu köyü kanalizasyon sisteminin doğal arıtma ile arıtılıp bölgeye deşarj edildiği, doğal arıtma sistemine gelen hatta tıkanıklık olduğu ve arıtmaya girmeden Göynük Çayı'na aktığı görülmüş olup söz konusu tıkanıklığın giderilmesi için İl Özel İdaresince gerekli çalışma başlatılmıştır. Ayrıca, Sütaş AŞ'ye ait arıtma sularının Merkezi Laboratuvar Sistemince atanan yetkili laboratuvarlar tarafından 15 günlük periyotlarla analizlerinin yapıldığı, yapılan analiz sonuçlarının müdürlüğümüze düzenli olarak sunulduğu, alınan analiz sonuçlarında standart değerler açısından herhangi bir aykırılık olmadığı tespit edilmiştir. Göynük Çayı deşarj noktalarındaki denetim ve incelemelerimiz aralıksız devam etmektedir."

YORUMLAR
500
Bingöl'de otluk alanda çıkan yangın söndürüldü Bingöl'de otluk alanda çıkan yangın söndürüldü Bakan Kurum Üniversitelerimizi enerji verimli yerleşkeler haline getireceğiz Bakan Kurum Üniversitelerimizi enerji verimli yerleşkeler haline getireceğiz Bakan Kurum: '2053 net sıfır emisyon hedefi doğrultusunda iklim kanunu çalışmalarımızı hazırlıyoruz' Bakan Kurum: '2053 net sıfır emisyon hedefi doğrultusunda iklim kanunu çalışmalarımızı hazırlıyoruz'
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bingöl'de balık ölümleri iddiası üzerine inceleme başlatıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement