Bir An Önce Sağlıkta Şiddet Yasasının Çıkmasını İstiyoruz" - Son Dakika

Bir An Önce Sağlıkta Şiddet Yasasının Çıkmasını İstiyoruz"

17.11.2017 20:44

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, "Bir an önce sağlıkta şiddet yasasının çıkmasını istiyoruz.

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, "Bir an önce sağlıkta şiddet yasasının çıkmasını istiyoruz." dedi.

CHP Sağlık Komisyonu üyelerinden İstanbul Milletvekili Şeker ile Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, yarın kentte gerçekleştirilecek Sağlık Çalıştayı'na katılmak üzere Diyarbakır'a geldi.

Milletvekilleri, CHP İl Başkanı Mehmet Sayın'ı ziyaret etti.

Burada düzenlenen basın toplantısında konuşan Şeker, sağlık çalışanlarının örgütlenmesinin önünde baskıların olduğunu savundu.

" Türkiye'de demokrasi ve özgürlükler gelişirse refah da artar, Türkiye'nin sağlığı da düzelir diyoruz." ifadesini kullanan Şeker, şunları kaydetti:

"Sağlıkta şiddet ve intiharlar da bizi derinden yaralayan bir konu. Son 5 yılda 30 bin hekim şiddete uğradı. Sağlık hizmeti sağlık çalışanıyla verilir. Bina yalnızca bunun bir kısmıdır. Sadece bina yaptık diye sağlık hizmetini iyileştirdik düşüncesinde olanlar büyük bir yanılgı içerisinde. Kaybeden sağlıkçılar değil sadece, hastalar da oluyor. Hekimlerin tükenmesi, sağlığın, halk sağlığının da tükenmesi manasına geliyor. Bunu önlemenin yolu toptan bakış açısını değiştirmekten geçiyor. Bu intiharların, sağlıkta şiddetin de artık yasasının çıkması gerekiyor. Bir an önce sağlıkta şiddet yasasının çıkmasını istiyoruz."

Milletvekili Kara da komisyonun 6 doktor ve bir eczacıdan oluştuğunu dile getirdi.

Sağlıkla ilgili 5. bölge toplantısını Diyarbakır'da gerçekleştireceklerini belirten Kara, bu toplantıların ardından Türkiye Sağlık Kurultayı'nı gerçekleştireceklerini bildirdi.

Kara, yarın gerçekleştirecekleri çalıştayda, sağlık bileşenleriyle sağlıkta yaşanan sorunları ele alacaklarını belirtti.

"Bu bölgede en azından sağlık açısından huzuru, barışı nasıl sağlayabiliriz? Bunu tartışacağız." diyen Kara, Türkiye'nin her yerinde çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Bir An Önce Sağlıkta Şiddet Yasasının Çıkmasını İstiyoruz
Bir An Önce Sağlıkta Şiddet Yasasının Çıkmasını İstiyoruz
Bir An Önce Sağlıkta Şiddet Yasasının Çıkmasını İstiyoruz
Bir An Önce Sağlıkta Şiddet Yasasının Çıkmasını İstiyoruz

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bir An Önce Sağlıkta Şiddet Yasasının Çıkmasını İstiyoruz' - Son Dakika


Son Dakika

Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz Yeni Malatyaspor, Gençlerbirliği'ni geriden gelerek 2-1 mağlup etti Camiye gitmek için yolun karşısına geçmeye çalışan yaşlı adam, canından oldu Ermenistan ordusu tükeniyor! Bu kez de 15 yaşın altındaki çocukları cepheye sürmeye başladılar Polisten kaçan şüpheli 5 metre yükseklikten atlayıp ayağını kırdı, üzerinden de 6 kilo uyuşturucu çıktı Daha büyük bir acı yok! Otomobilin arkasında duran oğlunu fark etmeyerek 25 metre sürükledi Genç adama mesajlı taciz: Yemeği getiren kuryeden gelen "Gey misin?" sorusuyla neye uğradığını şaşırdı Gözü gibi büyüttüğü iki evladından biri mezara diğeri hapse girdi! Melek'in annesinin ağıtları köyü inletti