Bir asırdır çözülemiyordu yeni yasa ile tarih oldu - Son Dakika

Bir asırdır çözülemiyordu yeni yasa ile tarih oldu

18.11.2016 16:27
Bir asırdır çözülemiyordu yeni yasa ile tarih oldu, System.String[]

Yeni Büyükşehir Yasası sayesinde Antalya'nın bir ucundan diğer ucuna kadar hizmet etmeye Başlayan Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü asırlık sorunları bir bir çözdü.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen hizmetler Antalyalıların yüzünü güldürdü. Çalışmalardan memnun kalan Antalyalı vatandaşlar, devamının gelmesini istediklerini ve hizmetlerin başarılı olduğunu belirtti.

Antalya'nın 120 km uzaklıktaki Bozyaka mahallesinin 40 yıllık su sorunu bir haftada çözüldü. Çalışmanın her anını izleyen mahalle sakinleri, yıllar sonra çeşmelerinden akan il su ile abdest alarak namaz kıldı. Demre Yavu mahallesinde yaşayan 86 yaşındaki Fatma ninenin, 66 yıl önce gelin olarak geldiği evinin musluğundan il kez su aktı. Fatma nine tüm Türkiye'de yeni büyükşehir yasasının yüzü oldu.

"Bu hizmetleri ilk kez görüyorum"

Torosların zirvesindeki Ormana Mahallesi'nin kangren haline gelen kanalizasyon sorunu, yapılan çalışmalar ie tarihe gömüldü. Antalya'nın en büyük mahallelerinden Kaş'ın Gömbe mahallesindeki su sorunu çözüldü, 35 km kanalizasyon hattı döşendi. Çalışmaları izleyen 105 yaşındaki Ayşe nine, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e "Bir asır boyunca çok şey gördüm ama bu hizmetler ilk kez görüyorum" dedi. Büyükşehir Belediyesi Ali ve Gülsüm Kavak çiftinin 80 yıllık hayalini gerçekleştirdi. Su ihtiyaçlarını evlerinin 100 metre yakınındaki sağlıksız kuyudan karşılayan yaşlı çiftin evlerine su hattı çekildi. Su sorunu nedeni ile adı Susuzşahap olan mahalle artık suya kavuştu. En büyük yaylalardan biri olan Karagöl yaylasının yüz yıllık su hasreti de kısa sürede sona erdi. İsmini tüm Türkiye'nin bildiği Akseki ilçesi de yeni yasanın yürürlüğe girmesinin ardından 30 yıldır beklediği suya kavuştu.

Bir asırdır çözülemiyordu yeni yasa ile tarih oldu

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Bir asırdır çözülemiyordu yeni yasa ile tarih oldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Rıdvan Dilmen'den, Fatih Terim'e sert eleştiri: Ne gerek vardı, 6-0 mı yeneceksin? 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Fatih Terim: Ali Sami Yen'de 8-10 dakika vermemek bu kadar zor mu! Yasak Elma'nın Ender'i Şevval Sam, göğüs dekolteli elbisesiyle poz verdi Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, La Casa de Papel dizisinin kadrosuna dahil oluyor İYİ Parti'de istifa depremi! 5 isim partiyi bombalayarak görevlerini bıraktı