Bir Babanın Oğlunun Başarısı İçin Döktüğü Gözyaşı - Son Dakika

Bir Babanın Oğlunun Başarısı İçin Döktüğü Gözyaşı

03.01.2012 12:20
Bir Babanın Oğlunun Başarısı İçin Döktüğü Gözyaşı, System.String[]

"Yarınlarımıza emniyetle koşuyoruz" projesi kapsamında, eğitim alan çocuklar için sertifika töreni düzenlendi.

Erzurum Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan

"Yarınlarımıza emniyetle koşuyoruz" projesi kapsamında, eğitim alan çocuklar için sertifika töreni düzenlendi.

Atatürk Üniversitesi Kültür ve Gösteri Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan İl Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız, proje kapsamında hedef grubu oluşturan çocuklardan, 15 çocuğa bilgisayar işletmenliği, 21 çocuğa tekvando, 29 çocuğa resim ve ebru ile 16 çocuğa buz hokeyi kursu verildiğini, bu kurslarda başarılı olanların sertifikayla ödüllendirildiğini kaydetti.

Yıldız, Erzurum Valiliği Koordinesinde proje ortaklarıyla ile birlikte gerçekleşen tüm faaliyetler neticesinde projenin yüzde 70 başarıya ulaştığını bildirdi.

Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk'de, çocukları sokaktan kurtarabilmek için yapılmış olan projelerin sonuç verdiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Çocuklarımız inanılmaz marifetlerini, her konuda yetenekli olduklarını gösteriyorlar. Onlara imkan verildiği zaman neleri yapabileceklerini hepimiz gördük. Bütün mesele onlara sahip çıkmakta. Kentte çocuklarımıza sahip çıkacağız."

-Bir babanın sevinç gözyaşları

Proje kapsamında eğitim gören İbrahim Hakkı Kandil'in (14) babası Sadık Kandil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun aile ekonomisine katkı sağlamak için ayakkabı boyacılığını yaptığını belirtti.

Oğlu İbrahim Hakkı'nın işe gitmemesini isteseler de bu duruma gözde yumduklarını anlatan baba Kandil, şunları söyledi:

"Erzurum'un varoş kesimlerinde yaşadığımız için çocuklarımızı yeterince yetiştirmediğimize inanıyorum. Projeyle bugün çocuklarımız eğitimlerini alıyor, başarılı bireyler oluyorlar. Böylece toplum içerisindeki saygınlıkları artıyor. Katkısı bulunan büyüklerimize teşekkür ediyorum. Binlerce sahipsiz İbrahim var. Bunların kurtulması için toplumun her kesiminin el birliğiyle bu tür projelere destek olması gerek. Şu anda titriyorum dökülen gözyaşları sevincimden."

Konuşmaların ardından projeye destek veren İl Emniyet Müdürlüğü personeline plaket, kurslarda başarılı olan öğrencilere ise sertifikaları verildi.

- ERZURUM

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bir Babanın Oğlunun Başarısı İçin Döktüğü Gözyaşı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Rıdvan Dilmen'den ilginç penaltı yorumu: Futbolcular manikür yaptırmalı İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu'ndan Ümit Özdağ'a jet yanıt: Niyetiniz ve pazarlıklarınız ifşa olmuştur Fatih Terim isyan etti: Gollerimizi sağlık taraması yapar gibi tarıyorlar İYİ Partili Ümit Özdağ: İstanbul İl Başkanımız Buğra Kavuncu FETÖ'cü, Meral Akşener'in haberi vardı İflas kararı verilen "İstanbul Bilişim raporu", milyonlarca liranın ailenin hesabına gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ABD'ye davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı