Bir Çin "Mucizesi" Daha! - Son Dakika

Bir Çin "Mucizesi" Daha!

02.01.2012 16:00
Bir Çin "Mucizesi" Daha!

iPhone 4S alınır, içine biraz Playstation, biraz da Nintendo katılır. Ve ortaya işte bu çıkar!

Hüseyin Cem Köylü

Teknoloji piyasasının patent davalarından geçilmediği şu günlerde, patent ihlalini pek takmayan bir firma var. Çinli JinXing Digital firması, Apple, Sony ve Nintendo'nun dizaynlarını kendi bünyesinde harmanlayarak bir karma tablet piyasaya sürdü. Hem de 140 dolar gibi uygun bir fiyatla.

Tablet-oyun konsolu karması JXD S7100'ün özellikleri ise; Android 2.2, 7inç 800x480p dokunmatik ekran, 512MB RAM, 16GB hafıza, 1080p HDMI-port, USB port, 0.3 MP ön ve 2MP arka kamera.

Phandroid'in işlemci ve ekran kartı hakkındaki notları da çok etkileyici: "Çin yapımı bir sürü Android tablet ve oyun konsolu gördük, aslında dışarıdan baktığınızda JXD S7100 de diğerlerinden farklı gözükmüyor, fakat içinde bir canavar yatıyor. Galaxy S2'de kendinden övgüyle söz ettiren çift çekirdekli Cortex A-9 işlemci ve Mali 400 grafik yongası JXD S7100'e gücünü veriyor. Bu güç sayesinde diğer Android 2.2 ile çalışan cihazlardan ayrılıyor ve çok daha güçlü grafik performansı sunuyor."

JXD S7100'de gördüğümüz çoğu parça aslında bize çok tanıdık geliyor. Tabletin kasasında PlayStation'lardan alışık olduğumuz, sol tarafta yönlendirme ve sağ tarafta üçgen/daire/çarpı/kare tuşları var. Kasanın genel şekli ise iPhone 4S dizaynında.

Gelin işe biraz da Nintendo katalım... Haberimizin ikinci sayfasında...

Kaynak: Chip.com.tr
YORUMLAR
500
Apple, iPhone'un ikonik tasarımını değiştiriyor! Apple, iPhone'un ikonik tasarımını değiştiriyor!

Son Dakika Teknoloji Bir Çin 'Mucizesi' Daha! - Son Dakika


Advertisement