Bir Kardeşlik Hikayesi Ali Gaffar Okkan Paneli - Son Dakika

Bir Kardeşlik Hikayesi Ali Gaffar Okkan Paneli

24.01.2015 17:16
Bir Kardeşlik Hikayesi Ali Gaffar Okkan Paneli, System.String[]

Sakarya Valisi Coş: "Fitnecileri hangi kıyafet ve şapkayla çıkarsa çıksın, milletimiz onları tanıyor.

Hendek Belediyesi ve Diyarbakır Valiliğince Şehit Ali Gaffar Okkan'ın ölümünün 14'üncü yılı dolayısıyla "Bir Kardeşlik Hikayesi Ali Gaffar Okkan Paneli" düzenlendi.

Erenler ilçesindeki bir otelde düzenlenen panelde konuşan Sakarya Valisi hüseyin Avni Coş, öldürülen Diyarbakır Emniyet Müdürü Okkan ve tüm şehitlere Allah'tan rahmet diledi.

Organizasyonun hem şehit Okkan'ı tanıtmak hem de onun şahsında cisimleşen misyonu ifa etmek amacıyla yapıldığını anlatan Coş, "Bizlere düşen, onların uğruna şehit oldukları milli değerlerimize sahip çıkmaktır. Bunun önemi, son günlerde toplumda oluşturulmaya çalışılan suni gerginliklerle daha iyi anlaşılıyor" dedi.

Coş, ayrımcı, fitneci ve fesatçı yaklaşımları çok iyi bildiklerini dile getirerek, "Fitneciler hangi kıyafet ve şapkayla çıkarsa çıksın, milletimiz onları tanıyor. Onların oyunlarına itibar etmeyecek. Milletimizin sağ duyusu, basireti inşallah her türlü tertibi ve tezgahı alt edecektir" diye konuştu.

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci de geçmişte Okkan'la çok yakın ilişkileri olduğunu kaydetti.

"Bu programı yapmaktaki amacımız kardeşliğimizi ortaya koymak" diyen İnci, "Ali Gaffar olmak, orada bir gönül bırakmak kolay değil. Çok başbakanlar, bakanlar var ama hatırlamıyoruz. Bu ölüm, onun için çok daha değerli, ülke için çok daha birleştirici olay olmuştur" şeklinde konuştu.

"Ali Gaffar Okkan Gönül Yolculuğu Projesi" kapsamında ismi "Ali Gaffar" ve "Gaffar Okan" olan 102 Diyarbakırlı çocuğun da katıldığı panelde sosyolog Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Yeni Şafak gazetesi yazarı Sevda Türküsev ve Sakarya Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Leyla Ekmen Epözdemir, Okkan hakkında sunum yaptı. - Sakarya

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bir Kardeşlik Hikayesi Ali Gaffar Okkan Paneli - Son Dakika


Son Dakika

Hacıyev'den, Ermenistan'ın Berde'ye saldırısına tepki: Erkeklerse savaş alanında ortaya çıksınlar Prim borçları nedeniyle emekli olamayanlara büyük fırsat! Yapılandırma için 2 ayınız var Otoyol ve köprülere "dinamik fiyatlandırma" modeli geliyor: Geçişler ucuzlayacak Son dakika! Ermenistan 1. Ordu Komutan Yardımcısı Albay Artur Sarkisyan öldürüldü Manavgat'ta defne yaprağından 5 milyon lira gelir bekleniyor ABD'den S-400 tehdidi: Türkiye'ye yaptırımlar kesin olarak düşünülüyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü