Bir Telefonla 106 Bin Lira Dolandırıldı - Son Dakika

Bir Telefonla 106 Bin Lira Dolandırıldı

05.01.2012 14:20
Bir Telefonla 106 Bin Lira Dolandırıldı, System.String[]

Hatay'da bir vatandaşı 106 bin lira dolandırdığı iddia edilen 2 kişi, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde yakalandı.

Hatay'da bir vatandaşı 106 bin lira dolandırdığı iddia edilen 2 kişi, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Hatay'ın Dörtyol ilçesinde polise başvuran M.B, telefonla arayıp kendisini başkomiser olarak tanıtan bir kişinin, "Dörtyol Savcılığınca bir operasyon düzenlendiğini, burada kendisinin kimlik bilgilerine ulaşılarak hesabından terör örgütü adına belge düzenlendiğini ve bir bankaya da 25 bin lira borcunun bulunduğu" ifade edilerek, bu sorunun çözülmesi için verilen hesaba para yatırmasının istendiğini belirtti.

Bunun üzerine A.B'nin hesabına 60 bin lira, M.K. adlı bir kişinin hesabına da 46 bin 947 lira olmak üzere toplam 106 bin 947 lira yatırdığını ve daha sonra dolandırıldığını anladığını bildiren M.B. şikayetçi oldu.

Bunun üzerine başlatılan soruşturmada, söz konusu kişilerin Akçakale'de ikamet ettiklerinin belirlenmesi üzerine, Akçakale Cumhuriyet savcılığının talimatıyla 2 zanlı yakalandı.

Gözaltına alınan M.K ile M.B. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

- ŞANLIURFA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bir Telefonla 106 Bin Lira Dolandırıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ermeniler yine aynısını yaptı! Laçın'dan çekilirken evleri yaktılar MasterChef'te talihsiz kaza! Parmağı kesilen Barbaros hastaneye götürüldü Kısa Çalışma Ödeneğinde yeni başvurular bugün itibarıyla başladı Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Azerbaycan ordusu, 28 yıldır işgal altında bulunan Laçın'a girdi Barcelona, Messi'nin Maradona'yı andığı gol sevinci sonrası 3 bin euro ceza aldı