Son Dakika Haberleri: Bir Tepsi Hamuru En Hızlı Yemek İçin Yarıştılar

Bir Tepsi Hamuru En Hızlı Yemek İçin Yarıştılar

8 yıl önce

Yozgat'ın geleneksel lezzetlerinden olan ve hamuruyla tanınan arabaşı yemeği için Ankara'da etkinlik düzenlendi.

Bir Tepsi Hamuru En Hızlı Yemek İçin Yarıştılar, System.String[]

Yozgat'ın geleneksel lezzetlerinden olan ve hamuruyla tanınan arabaşı yemeği için Ankara'da etkinlik düzenlendi. Etimesgut'ta Hoşumlular Derneği (HOŞ-DER)'nin 9. Geleneksel Arabaşı Programı, Mevlana Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Etkinliğe arabaşı yarışması damga vurdu. Üç yarışmacı önlerine konan bir tepsi hamuru en erken bitirmek için yarıştı. Programa, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel de katıldı.


Renkli görüntülere sahne olan programda davetlilere arabaşı ikram edildi. Geleneksel arabaşı yeme yarışmasında heyecanlı anlar yaşandı. Üç yarışmacı, birer tepsi arabaşını önce bitirebilmek için yarıştı. Başkan Demirel ve diğer konuklar, yarışmanın sonucunu merakla takip etti.


Arabaşı ikramı ardından, Etimesgut'ta yaşayan Hoşumlular hep birlikte halaylar çekerek, yuttukları arabaşını hazmetti. Başkan Demirel, yaptığı kısa selamlama konuşmasında, birlik ve beraberlik mesajı verdi. "Hep birlikte yaşadığımız bu şehre sahip çıkalım" diyen Demirel, kentlerin kalkınmasında sivil toplum kuruluşlarının önemine işaret etti. HOŞ-DER Başkanı Ramazan Akpınar da arabaşının Yozgat'a ait geleneksel bir yemek kültürü olduğunu kaydetti.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 04:11 Kaynak: CHAOrmanlık alanda yakılan ateş vatandaşları harekete geçirdi
Yetişkin film yıldızı Mia Khalifa evleniyor İngiliz çiftin kapısının önündeki idrar lekesi, postacıya ait çıktı