"Bir Zamanlar Anadolu"Nun Galası Yapıldı - Son Dakika

"Bir Zamanlar Anadolu"Nun Galası Yapıldı

22.05.2011 00:00

64. Cannes Film Festivali'nde, Altın Palmiye için yarışan yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın, "Bir Zamanlar Anadolu"da isimli filminin galası bu akşam yapıldı.

64. Cannes Film Festivali'nde, Altın Palmiye için yarışan yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın, "Bir Zamanlar Anadolu"da isimli filminin galası bu akşam yapıldı.

Film gösteriminden önce Nuri Bilge Ceylan başta olmak üzere, yapımcı Zeynep Özbatur, senaryo yazarları Ercan Kesal, Ebru Ceylan, filmin görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki, filmin oyuncuları Yılmaz Erdoğan, Taner Birsel, Muammer Uzuner, Ahmet Mümtaz Taylan, festival sarayının önündeki "kırmızı halıdan" geçerek halkı selamladı ve foto muhabirlerine poz verdi.

Bosna Hersek ve Türkiye ortak yapımı olan ve Eurimages tarafından desteklenen film, bir doktor ve bir savcının 12 saatlik gerilimli hikayesini anlatıyor.

Festival, yarın akşam düzenlenecek ödül töreniyle sona erecek. - CANNES

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Bir Zamanlar Anadolu'Nun Galası Yapıldı - Son Dakika


Son Dakika

Pompalı tüfek dehşeti! Biri kadın 2 kişi, evlerinin önünde can verdi Ermenistan Başbakanı Paşinyan'a darbe ve suikast girişimi engellendi İbo Show'da İbrahim Tatlıses'le orkestra arasındaki gülümseten diyalog: 9 yıldır neden sustun Papa Francis, sosyal medya hesabından dünyaca ünlü modele beğeni attı İmamoğlu, İstanbul'daki bugünkü bulaşıcı hastalık kaynaklı ölüm sayısını açıklayıp Bakan Koca'ya çağrıda bulundu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Maraş ziyaretine Yunanistan'dan skandal tepki Arabanın çarptığı inek, "Hemen keselim" sözünü duyunca bir anda ayaklandı Karaloğlu'ndan Kırklar Dağı'nı imara açanlara tepki: Burunlarından fitil fitil getirmezsem valilik yapmam