TRT'nin iddialı dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs Ramazan Bayramı'nda ekranlara gelmeyecek - Son Dakika

TRT'nin iddialı dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs Ramazan Bayramı'nda ekranlara gelmeyecek

13.05.2021 16:11

TRT 1 ekranlarında yayınlanan iddialı diziler arasında yer alan Bir Zamanlar Kıbrıs'ın Ramazan Bayramı nedeniyle bu akşam yayınlanmayacağı ancak dizinin 20 Mayıs'taki bölümünde birbirinden heyecanlı sahnelerin izleyiciyi beklediği öğrenildi.

TRT ekranlarının hem yeni hem de iddialı dizileri arasında yer alan ve başrollerinde Serkan Çayoğlu, Tayanç Ayaydın, Pelin Karahan ve Ahmet Kural gibi başarılı oyuncuların paylaştığı dizi, Ramazan Bayramı nedeniyle bu akşam ekranlara gelmeyecek.

Ancak diziyle ilgili bu kötü haberin yanında bir de iyi haber geldi. Bir Zamanlar Kıbrıs'ın 20 Mayıs'ta yayınlanacak olan yeni bölümünde birbirinden heyecanlı sahnelerinin izleyiciyi beklediği öğrenildi.

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin yeni bölümünde, Dr. Fazıl Küçük, Rauf Denktaş ve Kıbrıs Türk cemaatinin ileri gelenleri bir masada toplanarak, yeni bir devlet yapılanmasının temelleri için kolları sıvıyor.

"BÜYÜK ZAFER SONRASI HALK YİYECEKLE BULUŞUYOR"

"Yeşil hattan salimen dönen Rauf Denktaş, Makarios ve Sampson'un planlarını alt üst eder. Planların Türkler lehine dönmesinin ardından Kıbrıs Türklerinin ileri gelenlerini bir masa etrafında toplanır. Bu isimlerle birlikte halkın ihtiyaçları, kurulması gereken yeni hastane ve sosyal ihtiyaç merkezleri tartışılır.

İki lider yeni bir devlet yapılanmasının temelleri atılmaktadır. Diğer yandan Denktaş'ın mücahitlerle birlikte bir planı da vardır. Makarios Hükümeti'nin gasp ettiği Buzhane'ye baskın düzenlenir ve 2 milyon sterlinlik erzak Türklerin eline geçer. Kıbrıs Türk Mücahitlerinin kazandığı bu zafer sonrası, Denktaş ve mücahitler yiyecekleri, kıtlık çeken halka ulaştırır"

DENKTAŞ ANKARA'YA DOĞRU YOLA ÇIKIYOR

Kazanılan zaferin hemen ardından EOKA'nın kaçırdığı Türk esirlerin geri alınması için Denktaş, Kemal'in Rum tarafına gizlice geçişine onay verecek.

RaufDenktaş, Londra Konferansı'na katılmak ve Kıbrıs Türklerini temsil etmek için Ankara'ya doğru yola çıkacak.

TRT'nin iddialı dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs Ramazan Bayramı'nda ekranlara gelmeyecek

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel TRT'nin iddialı dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs Ramazan Bayramı'nda ekranlara gelmeyecek - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

HDP İzmir il binası önünde silah sesleri! Özel harekat polisleri bir kişiyi gözaltına aldı 12:03 HDP İzmir il binası önünde silah sesleri! Özel harekat polisleri bir kişiyi gözaltına aldı Eriksen'den üzücü haber! Kalp pili takılan yıldız oyuncunun futbol kariyeri bitebilir 11:57 Eriksen'den üzücü haber! Kalp pili takılan yıldız oyuncunun futbol kariyeri bitebilir Kanal İstanbul videosu olay oldu! Türkiye-Galler maçı öncesi TRT'de yayınlanan video İBB Sözcüsü Ongun'un tepkisini çekti 11:35 Kanal İstanbul videosu olay oldu! Türkiye-Galler maçı öncesi TRT'de yayınlanan video İBB Sözcüsü Ongun'un tepkisini çekti
Görenler hem şaşırıyor hem de hayran kalıyor! Ağaçta oluşan desen koruma altına alındı 11:23 Görenler hem şaşırıyor hem de hayran kalıyor! Ağaçta oluşan desen koruma altına alındı Bilim Kurulu Üyesi İlhan: Pazar günü uygulanan kısıtlamanın kalkması için vaka sayılarının biraz daha oturması gerek 11:09 Bilim Kurulu Üyesi İlhan: Pazar günü uygulanan kısıtlamanın kalkması için vaka sayılarının biraz daha oturması gerek Eski milli futbolcudan zehir zemberek sözler! Serhat Akın, Şenol Güneş ve Kenan Karaman'a demediğini bırakmadı 10:49 Eski milli futbolcudan zehir zemberek sözler! Serhat Akın, Şenol Güneş ve Kenan Karaman'a demediğini bırakmadı
Kaçak kazı sırasında bulunan mozaikler, 24 saat boyunca korunuyor 10:42 Kaçak kazı sırasında bulunan mozaikler, 24 saat boyunca korunuyor Kendilerine 10:23 Kendilerine "Tebliğciler" adını veren grubun alkol kullanan insanları uyardığı video gündeme oturdu
Advertisement