Birand'ın Yayınlayamadığı Sivas Katliamı Videosu - Son Dakika

Birand'ın Yayınlayamadığı Sivas Katliamı Videosu

6 yıl önce

Madımak Oteli'nin yakılması sırasında çekilen ve Mehmet Ali Birand'ın o dönemde yayınlayamadığı Sivas katliamı videosu sansürsüz yayınlandı.

Birand'ın Yayınlayamadığı Sivas Katliamı Videosu, System.String[]

Sivas katliamının yıldönümünde bir çok etkinlik ve anma düzenlenirken 1993 yılında yaşanan katliamın perde arkası da yeniden sorgulama konusu oluyor. Katliam anında askerlerin geri çekilip saldırganların önünü açtığı görüntüler olayların yıldönümünde tekrar gündeme geldi.

BİRAND'IN YAYINLAYAMADIĞI MADIMAK VİDEOSU

Sivas katliamı sırasında çekilen ve yıllarca yayınlanmayan Madımak Otel'i yakılmadan az önceki görüntüleri Cüneyt Özdemir geçtiğimiz yıl ekrana getirmişti. Videoda sayıları 30-40 civarında olduğu anlaşılan elleri silahlı askerler, otelin önündeki kalabalığın hemen arkasında duruyor. Toplamda 35 kişinin yanarak ya da dumandan boğularak öldüğü otelin ateşe verilmesinden az evvel, anlaşılmaz bir nedenle askerlerin olay mahallinden uzaklaştırıldığı görünüyor.

'ASKERDEN BASKI GELDİ YAYINLAYAMADIK'

Cüneyt Özdemir sözkonusu görüntüleri yayınladığı programda, 'müthiş haber değeri olan o görüntüleri biz o dönemde yayınlayamadık' demişti. Efsanevi gazeteci M. Ali Birand da, 'Evet yayınlayamadık. Bu konuda baskı gördük' diyerek Özdemir'i doğrulamıştı. Birand, aynı programda görüntülerdeki askerlere geri dönmeleri konusunda kimin talimat verdiğini ve komutanlarının kim olduğunu asla öğrenemediklerini söylemişti.

Haber Yayın Tarihi: 03.07.2014 07:18 Son Dakika

Burun ameliyatı olmaya gitti, kalbinin doğuştan delik olduğunu öğrendi
Katar, Libya'nın doğusunda petrol üretiminin durdurulmasını şiddetle kınadı Silahlı saldırıda hayatını kaybeden kanaat önderinin cenazesine 10 bin kişi katıldı

Son Dakika Haberleri