Birand Ölümünün 1. Yıldönümünde Anıldı - Son Dakika

Birand Ölümünün 1. Yıldönümünde Anıldı

17.01.2014 13:17
Birand Ölümünün 1. Yıldönümünde Anıldı, System.String[]

Türk basınının duayenlerinden gazeteci yazar Mehmet Ali Birand 1. ölüm yıldönümünde Anadoluhisarı'nnda bulunan mezarının başında anıldı.

Türk basınının duayenlerinden gazeteci yazar Mehmet Ali Birand 1. ölüm yıldönümünde Anadoluhisarı'nnda bulunan mezarının başında anıldı. Anma programında oğlu Umur Birand gözyaşlarını tutamazken çalışma arkadaşları 1. ölüm yıldönümünde Birand'ı yalnız bırakmadılar.

Birand 17 Aralık 2013'de safrakesesindeki stentin değişmesi için hastaneye yatmış ancak kalbinin durması sonucu hayatını kaybetmişti. Ölümünün 1. yıldönümünde Birand bugün saat 11.30'da Anadoluhisarı'nda mezarının başında düzenlenen törenle anıldı. Anma törenine Birand'ın eşi Cemre, oğlu Umur, Milliyet Gazetesi Yazarı Taha Akyol, Şişli Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Sarıgül, Posta Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Rıfat Ababay, CNN Türk Haber Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Boratav, Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar çok sayıda gazeteci, yazar ve Birand'ın çalışma arkadaşları katıldı.

Birand'ın eşi ve oğlu mezarlıkta anma törenine gelenlerin taziyilerini kabul ettiler. Eşi Cemre Birand yaptığı açıklamada "Birand'ın 1 yıl içinde unutulacağını tahmin etmedim ama bir kaç gündür gelen sevgi işaretleri, anmalar bütün ailemizi çok mutlu etti. Unutulmadığını biliyorduk, unutulmayacağına da inanıyoruz. Onun gibi bir gazetecinin de Türkiye'den bir daha da geçmeyeceğini düşünüyorum. Çürki Mehmet Ali cesurdu, cesur olduğunu da hiç bir zaman bilmedi, iyi bir insandı liberal bir insandı mesleğini çok seviyordu, geçen gün oğlum 'Babam bize kaldı' dedi" şeklinde konuştu.

Oğlu Umur Birand'da yaptığı konuşmada "Bir yıl çok yavaş geçti. Yeri doldurulamayacak bir insan olduğunu bu gün anladım. Bir yıl çok zor geçti, hem medyada, hem baba olarak hem dede olarak eksik bir yıl geçti. ve hep öyle geçecek onun yerini dolduracak hiç bir şey yok" diye konuştu.

Milliyet Gazetesi Yazarı Taha Akyol'da yaptığı açıklamada "20 yıla yakın bir dostluğumuz vardı. Kendisini çok yakından tanırım, bazen bir çocuk kadar saf ve iyi niyetli, güleryüzlü dost. Sıkıntılı anlarda yardıma koşan bir dost" diye konuştu.

Şişli Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül de yaptığı açıklamada "Mehmet Ali Birand yeri doldurulamayacak kadar çok büyük bir üstadımızdı. Mekanı cennet olsun, ve Mehmet Ali'yi yalnız bırakmayan tüm dostlarına ve sevenlerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Daha sonra Mehmet Ali Birand'ın mezarı başında Kur'an-ı kerim okundu ve dua yapıldı. Eşi Cemre ve oğlu Umur dua yapılarken kol kola birbirlerine sarıldılar. Yapılan duanın ardından törene katılanlara mevlit şekeri dağıtıldı.

MAE - İstanbul

Birand Ölümünün 1. Yıldönümünde Anıldı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Birand Ölümünün 1. Yıldönümünde Anıldı - Son Dakika


Son Dakika

Türkiye için tarihi gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla ilk milli fırkateyn denize indiriliyor Ünlü model Ferrera'dan Gonzalo Higuain'le ilgili bomba itiraf: Benimleyken hayat kadını sevgilisi vardı Yeni ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, "PKK'yı silahlandıran adam" olarak tanınıyor Dünyanın en tatlı hırsızı! Her gün poğaçalar eksiliyordu, hırsız 'Nandu' çıktı 'Kardeşler aç abi' pankartıyla dilenen kadının kucağından bez bebek çıktı Kayıtlara trafik kazası olarak geçen olayda ölen şahsın bacanağı cinayet iddiasıyla tutuklandı Cardi B, alışverişe giderken giydiği kıyafetle görenleri şaşı etti Oyuncu Merve Oflaz'ın aracına saldırı düzenlendi