Birand Ölümünün 1. Yıldönümünde Anıldı - Son Dakika

Birand Ölümünün 1. Yıldönümünde Anıldı

17.01.2014 20:38
Birand Ölümünün 1. Yıldönümünde Anıldı, System.String[]

Sayın Yazişleri Müdürleri'nin dikkatine, "BİRAND ÖLÜMÜNÜN 1. YILDÖNÜMÜNDE ANILDI" başlıklı haberimizde merhumun ölüm tarihi "17 ocak 2013" yerine sehven "17 aralık 2013" yazılmış, Hürriyet Gazetesi yazarı Taha Akyol da yine sehven "Milliyet Gazetesi Yazarı" olarak yer almıştır.

Sayın Yazişleri Müdürleri'nin dikkatine, "BİRAND ÖLÜMÜNÜN 1. YILDÖNÜMÜNDE ANILDI" başlıklı haberimizde merhumun ölüm tarihi "17 ocak 2013" yerine sehven "17 aralık 2013" yazılmış, Hürriyet Gazetesi yazarı Taha Akyol da yine sehven "Milliyet Gazetesi Yazarı" olarak yer almıştır. Haber ve fotoğrafaltı yazılarımızı düzeleterek yeniden veriyoruz. İlk haberimizin kullanılmamasını rica ederiz.

Doğan Haber Ajansı

YENİDEN

----------

TÜRK basınının duayenlerinden gazeteci yazar Mehmet Ali Birand 1. ölüm yıldönümünde Anadoluhisarı'nda bulunan mezarı başında anıldı. Anma programında oğlu Umur Birand gözyaşlarını tutamazken çalışma arkadaşları 1. ölüm yıldönümünde Birand'ı yalnız bırakmadılar.

Mehmet Ali Birand, 17 Ocak 2013'de safrakesesindeki stentin değişmesi için hastaneye yatmış ancak kalbinin durması sonucu hayatını kaybetmişti. Ölümünün 1. yıldönümünde Birand bugün saat 11.30'da Anadoluhisarı'nda mezarının başında düzenlenen törenle anıldı. Anma törenine Birand'ın eşi Cemre, oğlu Umur, Hürriyet Gazetesi Yazarı Taha Akyol, Şişli Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Sarıgül, Posta Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Rıfat Ababay, CNN Türk Haber Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Boratav, Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar çok sayıda gazeteci, yazar ve Birand'ın çalışma arkadaşları katıldı.

Birand'ın eşi ve oğlu mezarlıkta anma törenine gelenlerin taziyilerini kabul ettiler. Eşi Cemre Birand yaptığı açıklamada "Birand'ın 1 yıl içinde unutulacağını tahmin etmedim ama bir kaç gündür gelen sevgi işaretleri, anmalar bütün ailemizi çok mutlu etti. Unutulmadığını biliyorduk, unutulmayacağına da inanıyoruz. Onun gibi bir gazetecinin de Türkiye'den bir daha da geçmeyeceğini düşünüyorum. Çünki Mehmet Ali cesurdu, cesur olduğunu da hiç bir zaman bilmedi, iyi bir insandı liberal bir insandı mesleğini çok seviyordu, geçen gün oğlum 'Babam bize kaldı' dedi" şeklinde konuştu.

Oğlu Umur Birand'da yaptığı konuşmada "Bir yıl çok yavaş geçti. Yeri doldurulamayacak bir insan olduğunu bu gün anladım. Bir yıl çok zor geçti, hem medyada, hem baba olarak hem dede olarak eksik bir yıl geçti. ve hep öyle geçecek onun yerini dolduracak hiçbir şey yok" diye konuştu.

Hürriyet Gazetesi Yazarı Taha Akyol da yaptığı açıklamada "20 yıla yakın bir dostluğumuz vardı. Kendisini çok yakından tanırım, bazen bir çocuk kadar saf ve iyi niyetli, güleryüzlü dost. Sıkıntılı anlarda yardıma koşan bir dost" diye konuştu.

Şişli Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül de yaptığı açıklamada "Mehmet Ali Birand yeri doldurulamayacak kadar çok büyük bir üstadımızdı. Mekanı cennet olsun, ve Mehmet Ali'yi yalnız bırakmayan tüm dostlarına ve sevenlerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Daha sonra Mehmet Ali Birand'ın mezarı başında Kur'an-ı kerim okundu ve dua yapıldı. Eşi Cemre ve oğlu Umur dua yapılarken kol kola birbirlerine sarıldılar. Yapılan duanın ardından törene katılanlara mevlit şekeri dağıtıldı. - Dikkatine

Birand Ölümünün 1. Yıldönümünde Anıldı
Birand Ölümünün 1. Yıldönümünde Anıldı
Birand Ölümünün 1. Yıldönümünde Anıldı
Birand Ölümünün 1. Yıldönümünde Anıldı
Birand Ölümünün 1. Yıldönümünde Anıldı
Birand Ölümünün 1. Yıldönümünde Anıldı
Birand Ölümünün 1. Yıldönümünde Anıldı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Birand Ölümünün 1. Yıldönümünde Anıldı - Son Dakika


Son Dakika

Dev kargo gemisi, zodyak botla nasıl kaçırıldı? Konunun uzmanı, korsanların korkunç yöntemini anlattı Cemal Hünal'ın ardından Survivor'da bir diskalifiye şoku daha! Ünlülerden bir yarışmacı daha adaya veda etti İtalya'da veri hatası nedeniyle bir hafta sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı Deniz Akkaya, iç çamaşırlı yatak pozlarıyla sosyal medyayı salladı Meksika'nın ABD sınırındaki Tamaulipas eyaletinde yanmış 19 cansız beden bulundu Erkek arkadaşı, 16 yaşındaki kız çocuğunu istismar etti! Mide bulandıran olay karnı büyüyünce ortaya çıktı Hande Erçel ve Kerem Bürsin'in küvet sahnesi gündeme damga vurdu Yasmin Erbil kırmızı elbiseli pozuyla nefesleri kesti