Birgi Fazlı Alpay Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Eğitime Başlıyor - Son Dakika

Birgi Fazlı Alpay Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Eğitime Başlıyor

07.09.2012 12:00
Birgi Fazlı Alpay Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Eğitime Başlıyor, System.String[]

İzmir'in Ödemiş ilçesine bağlı Birgi kasabasında hayırsever işadamı Fazlı Alpay'ın yaptırdığı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi eğitime başlıyor.

İzmir'in Ödemiş ilçesine bağlı Birgi kasabasında hayırsever işadamı Fazlı Alpay'ın yaptırdığı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi eğitime başlıyor.

Birgi Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve işadamı Fazlı Alpay'ın katkılarıyla yaptırılan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nde dört bölüm açıldı. Hemşirelik, acil tıp teknisyenliği, tıbbi laboratuvarı ve tıbbi sekreterlik bölümleri ile eğitim öğretimine devam edecek. Her sınıfta 24 olmak üzere toplam 96 öğrenci ile yeni eğitim yılına başlıyor.

Okul müdürü Mehmet Arif Bilgi ilk veli toplantısını yaparak okul aile birliğini belirledi. Bilgi, "Okulun açılmasında emeği geçen Birgi Belediyesi'ne, işadamı Fazlı Alpay'a ve il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Okulumuza kayıt yaptıran 96 öğrenciden 52 öğrencimiz Ödemiş'in dışından, diğer öğrencilerimiz Ödemiş'ten. SBS'den almış oldukları puanlarla okulumuza kayıt yaptırdılar. Branş öğretmenlerimiz tamam gibi. Meslek öğretmenlerimizin atamalarını bekliyoruz. Okulumuzun servis ve yemek problemini çözmek için ilçe milli eğitim müdürümüzle görüşmelerimiz devam ediyor. Okulumuz 96 kontenjanın tamamını doldurmuştur. Okulumuza yerleşen öğrenciler 375 puanın üzerindeki öğrencilerdir. Bu öğrencilerin tamamının üniversite okuyacak kapasitede olduklarını düşünüyorum." dedi.

Birgi Belediye Başkanı Muhittin Cumhur Şener de veli toplantısına katılarak okul öğrencilerine her türlü destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

Birgi Fazlı Alpay Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Eğitime Başlıyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Birgi Fazlı Alpay Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Eğitime Başlıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret