Birleşmiş Milletler: Prezervatif kıtlığının yıkıcı sonuçları olabilir - Son Dakika

Birleşmiş Milletler: Prezervatif kıtlığının yıkıcı sonuçları olabilir

Birleşmiş Milletler, yeni tip koronavirüs salgınının bir prezervatif kıtlığına sebep olduğunu ve bunun yıkıcı sonuçlar doğurabileceğini ifade etti.

Koronavirüs salgını sebebiyle birçok hükûmet, prezervatif üretimini "acil durumda gerekli olmayan meslek" olarak nitelendirdi ve üretimi virüsle mücadelede kullanılan ürünlere yöneltti. Bu sebeple birçok fabrika prezervatif üretimini durdurup salgın süresince kapanmak zorunda kaldı.

SINIRLARIN KAPANMASI ÜRETİMİ VE ÜRÜN NAKLİYESİNİ ZORLAŞTIRDI

Birleşmiş Milletler, normal prezervatif erzağının sadece yüzde 50 ile 60 arasının temin edilebildiğini açıkladı. BM'nin aile planlaması konularında görev yapan kolu Nüfus Fonu, "Sınırların kapanması ve diğer önlemler bazı ülke ile bölgelerde üretim yapılmasını ve ürünlerin taşınmasını etkiliyor" açıklamasında bulundu.

"YIKICI SOSYAL SORUNLARA SEBEP OLABİLİR"

Yapılan açıklamada prezervatif kıtlığının "istenmeyen hamileliklerin artmasına" ve "potansiyel olarak yıkıcı sağlık ve sosyal sorunlara" sebep olabileceği belirtildi.

Birleşmiş Milletler: Prezervatif kıtlığının yıkıcı sonuçları olabilir

Son Dakika

Oyuncu Tamer Karadağlı, Çocuklar Duymasın defterini kapattı: Benim için bitmiştir 22 yaşındaki Kylie Jenner, en çok para ödenen ünlü listesinde ilk sıraya yerleşti 45 yaşındaki Linet, havuz başında siyah bikinisiyle poz verdi Şahan Gökbakar, koronavirüs kaptığı gerekçesiyle işten kovduğu ileri sürülen güvenlik personelinin attığı veda mesajını paylaştı Oyuncu Kaan Yıldırım'dan Hadise'ye çağrı: Baba olmak istiyorum Eda Taşpınar, cüretkar bikinisiyle poz verdi Vefat eden 9 yaşındaki oğluyla çekilen fotoğrafını paylaşan Ebru Şallı, herkesi duygulandırdı Survivor 2020'nin 98. bölüm fragmanı yayınlandı! Yasin ve Sercan birbirine giriyor Yağmalama görüntüleri ortaya çıkan ünlü YouTuber Jake Paul hakkında soruşturma başlatıldı İkinci kez kolundan sakatlanan Berkay Şahin, maskesini takmakta güçlük çekti Kuaförüm Sensin'de jüri ekibi belli oldu! İşte Bülent Ersoy'a eşlik edecek isimler Kuruluş Osman'da Ertuğrul Gazi karakterini Yeşilçam'ın usta oyuncusu Ediz Hun canlandıracak Çukur'un Mahsun'u Berkay Ateş, 19 yaşındayken Tarkan'ın konserlerinde koruma olarak görev yaptığını anlattı Ebru Polat takipçilerini uyardı: Dost deyip evinize aldığınız insanlar, kocalarınızı elinizden alırlar Survivor'da yeni dönem başladı! Kaptanlık oyununu kazanan Cemal Can ve Sercan takımlarını kurdu