Son Dakika Haberleri: Bisiklet Sporunda Yasaklı Madde Kullanımı Son Bulmuyor

Bisiklet Sporunda Yasaklı Madde Kullanımı Son Bulmuyor

5 yıl önce

Bisiklet sporu üzerindeki doping gölgesi kalkmıyor.

Bisiklet Sporunda Yasaklı Madde Kullanımı Son Bulmuyor, System.String[]

Bisiklet sporunda Lance Armstrong ile dünya kamuoyunun gündemine gelen doping konusu, Uluslararası Bisiklet Reform Komisyonu tarafından da mercek altına alındı.

227 sayfalık bir rapor yayımlayan komisyon, çarpıcı gerçekleri ortaya koyuyor. Aralarında anti-doping uzmanı, resmi görevli, sporcu ve bisiklet sporuyla ilgili üçüncü şahıslarında bulunduğu 174 kişiyle yapılan görüşmeler sonucunda sporcuların yasaklı madde kullanımına az miktarda da olsa devam ettiği belirtildi.

Rapor sonucu yapılan değerlendirmede Uluslararası Bisiklet Federasyonu'nun doping önüne geçmek için ciddi tedbirler alma konusunda yetersiz kaldığı vurgulanıyor.

Komisyon tarafından yapılan araştırmaya göre, pelotondaki sporcuların %90'ı doping kullanıyor. Raporda ayrıca bisikletçilerin yasaklı maddenin yanı sıra kullandıkları ekipmanlarla performanslarını arttırdıkları ön plana çıkarıldı.

Kaynak: EuroSport.com

Haber Yayın Tarihi: 10.03.2015 09:03 

YORUMLAR


Kocası, kendisiyle barışmak için çatıya çıkan kadını "Beni aldattın" diyerek reddetti
Düğün altınları ile kaçan gelin adayının 20 yıla kadar hapsi isteniyor Evlerine gelen temizlikçiden şüphelenip odaya kamera koydular, hayatlarının şokunu yaşadılar