Son Dakika Haberleri: Bitlis Adilcevaz'da 12 Genç Çiftçiye 72 Büyükbaş Hayvan Dağıtıldı

Bitlis Adilcevaz'da 12 Genç Çiftçiye 72 Büyükbaş Hayvan Dağıtıldı

2 yıl önce

Adilcevaz'da 12 genç çiftçiye 72 büyükbaş hayvan dağıtıldıGIDA Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın 'Genç Çiftçi Projesi' kapsamında, Bitlis'in Adilcevaz İlçesi'ndeki 12 genç çiftçiye 72 büyükbaş hayvan hibe edildi.

Adilcevaz'da 12 genç çiftçiye 72 büyükbaş hayvan dağıtıldı

GIDA Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın 'Genç Çiftçi Projesi' kapsamında, Bitlis'in Adilcevaz İlçesi'ndeki 12 genç çiftçiye 72 büyükbaş hayvan hibe edildi.

Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy'un da katıldığı dağıtım programıyla, başvuruları kabul gören genç çiftçiler, hayvanlarını teslim aldı. Proje kapsamında 8'i kadın olmak üzere 12 genç çiftçiye toplam 72 büyükbaş hayvan verildi.

Belediye Başkanı Necati Gürsoy, dağıtımı yapılan hayvanların üretime önemli katkı sağlayacağını ifade ederek şunları söyledi:

"Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından ilçemizdeki 12 genç çiftçimize 6'şar adetten olmak üzere toplamda 72 büyükbaş hayvan verildi. Bu konuda proje hazırlayan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne, Veteriner Hekim Feyyaz Beşkardeş'e ve emeği geçen bütün ekibe teşekkür ediyorum. Bu proje Adilcevaz için çok büyük bir katkıdır. Bu hayvanları alan hemşerilerimiz de inşallah bakımlarını en iyi şekilde yaparak üretime ve üretkenliğe katkıda bulunacaklardır. Bu gibi şeyler bizler için çok önemlidir. Çünkü memleketimize bir iştir, bir aştır. Bu gibi projelerin giderek artmasını diliyorum. Allah hayırlı, uğurlu etsin.?15 Temmuz Şehitleri Derneği, Fatih Portakal Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu Georgina Rodriguez ile Birlikte Yaşayan Cristiano Ronaldo, Evlenmeyi Düşünmüyor

Konya'da Polis Memurunun Şehit Olmasına Neden Olan Sürücü, Alkollü Çıktı