Bitlis Belediyesi'nin Faaliyetleri - Son Dakika

Bitlis Belediyesi'nin Faaliyetleri

05.01.2012 11:20
Bitlis Belediyesi'nin Faaliyetleri, System.String[]

Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, belediyenin Cumhuriyet tarihinden bu yana kentte ilk kez parayla arsa aldığını ve bunu park yaparak halkın hizmetine sunduğunu söyledi.

Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, belediyenin Cumhuriyet tarihinden bu yana kentte ilk kez parayla arsa aldığını ve bunu park yaparak halkın hizmetine sunduğunu söyledi.

Alaydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, yürüttükleri projelerle kentte sosyal belediyecilik yapmaya çalıştıklarını bildirdi.

Kentte güzel şeylerin olduğunu ve Bitlis'in birkaç yıl sonra şehircilik anlamında çok iyi bir yere geleceğini ifade eden Alaydın, şöyle konuştu:

"Bitlis'te güzel şeyler oluyor. Biz bu kanaatteyiz. Vicdanen bu konuda rahatız. Birkaç yıl içinde Bitlis Belediyesi borçları bitirdiğinde, bölgede en iyi yatırım yapan ve hizmet eden belediye haline gelecek. Şu ana kadar yaptığımız hizmetler ve ürettiğimiz projeler ortada. Ayrıca artık Bitlis Belediyesi okullara teknik destek verebiliyorsa ve çocuklara giysi alabiliyorsa, bu belediyenin iyi bir yere geldiğinin göstergesidir."

Bitlis Genç İş Adamları Derneği (BİGİAD) ile birlikte yürüttükleri "Bilgi Evleri Projesi" kapsamında, kentte belirlenen 9 yerde kurulan bilgi evlerinin açılışını önümüzdeki günlerde yapacaklarını belirten Alaydın, bu evlerde çocukların ve üniversiteye hazırlananların, hafta içi ve hafta sonu ders çalışabileceğini belirtti.

Kurdukları bilgi evlerinde, eğitim fakültesinden mezun olan 20 kişinin istihdam edileceğini ve bunlar için ihale yaptıklarını kaydeden Alaydın, Bitlis'te eğitime, çocuklara ve gençlere büyük önem verdiklerini bildirerek, kentte eğitimin kalitesinin artırilması noktasında üzerlerine düşeni yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi.

Kentin Arıcılık mevkisinde inşa edecekleri yeni sebze hali binasının ihalesinin tamamlandığını ve yüklenici firmayla sözleşme yapacaklarını açıklayan Alaydın, inşaata bahar aylarında başlanılacağını ve sebze halini yıl sonuna kadar tamamlayarak hizmete açmayı planladıklarını kaydetti.

Bitlis'e bölgenin en güzel hal binasını ve tesisini kazandırma konusunda iddialı olduklarını belirten Alaydın, bu anlamda hal binasının bölgeye hitap edeceğini dile getirdi.

Ayrıca Tekel deposunun bulunduğu alanda yapılacak olan alışveriş merkeziyle ilgili mimari projeyi tamamladıklarını, statik ve diğer projelerin bitme aşamasında olduğunu anlatan Alaydın, projelerin tamamlanmasıyla alışveriş merkezinin ihalesini bu yıl yapmayı düşündüklerini belirterek, bunun yaklaşık 50 milyonluk bir yatırım olduğunu kaydetti.

Bu yıl 25 çifti evlendirmeyi planladıklarını ve bu konuda kriter belirlediklerini ifade eden Alaydın, şöyle devam etti:

"Bu konuda bazı kriterler belirledik. Bu çerçevede vatandaşlarımızın 1 ile 2 ay içinde müracaatlarını alıp, yaz ayında bunların düğün masraflarını toplu yaparak, 25 çiftimizi evlendireceğiz. Bu konuyu soran hemşehrilerimiz de var. Okullarımıza araç ve gereçlerimizi kullandırıyoruz. Sosyal market kuracağız. Ailelere erzak yardımı yapıyoruz. Ramazan ayı boyunca 30 gün etkinlikler düzenliyoruz. Yolu olmayan mahalle ve sokaklarımıza yeni yollar açıyoruz. Bizler her geçen gün sosyal belediyeciliği yapmaya çalışıyoruz. "

- BİTLİS

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bitlis Belediyesi'nin Faaliyetleri - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Karadeniz'de keşfedilen doğal gazın değeri 80 milyar dolar Rekortmen dalgıç, 23 metre derinlikte boyu büyüklüğünde akya avladı Son Dakika! Erdoğan'dan kendisiyle ilgili skandal paylaşım yapan Hollandalı siyasetçiye tepki: Milletvekili müsveddesi, haddini bil Camiye gitmek için yolun karşısına geçmeye çalışan yaşlı adam, canından oldu İzmir'de koronavirüs vaka sayısı son 10 günde ikiye katlandı Daha büyük bir acı yok! Otomobilin arkasında duran oğlunu fark etmeyerek 25 metre sürükledi Genç adama mesajlı taciz: Yemeği getiren kuryeden gelen "Gey misin?" sorusuyla neye uğradığını şaşırdı Gözü gibi büyüttüğü iki evladından biri mezara diğeri hapse girdi! Melek'in annesinin ağıtları köyü inletti