Son Dakika Haberleri: Bitlis'te 3 Avcı Çığ Altında Kaldı (2)

Bitlis'te 3 Avcı Çığ Altında Kaldı (2)

8 yıl önce

Bitlis'in Tatvan İlçesi'ne bağlı Sallıca Köyü yakınlarında bu sabah avlanmaya çıkan 3 arkadaşın üzerine üzerine çığ düştü.

Bitlis'te 3 Avcı Çığ Altında Kaldı (2), System.String[]

Bitlis'in Tatvan İlçesi'ne bağlı Sallıca Köyü yakınlarında bu sabah avlanmaya çıkan 3 arkadaşın üzerine üzerine çığ düştü. Avcılardan 33 yaşındaki Murat Güler, son anda kendini kurtarırken, jandarma ve arama kurtarma ekipleri, yaklaşık 5 saat sonra 32 yaşındaki Nedim Karaca ve 33 yaşındaki Hasip Hatım'ın cesedine ulaştı.


Olay bugün saat 09.30 sıralarında Tatvan'ın Sallıca Köyü yakınlarındaki Kesan Deresi Mevkii'nde meydana geldi. Sabaha karşı Sallıca Köyü'nden avlanmak için yola çıkan Nedim Karaca, Hasip Hatım ve Murat Güler dere boyunda ilerlerken, üzerlerindeki dağdan çığ koptu. Avcı grubundan Nedim Karaca ve Hasip Hatım çığ altında kalırken, Murat Güler ise son anda kendini kurtardı. Güler ardından hemen cep telefonuyla durumu jandarmaya ve köydekilere bildirdi. Olay yerine ilk giden köylüler ve hemen ardından gelen jandarma ekipleri, Karaca ve Hatım'ı kurtarmak için çalışma başlattı. Ayrıca Bitlis ve Tatvan'dan bölgeye arama- kurtarma ekipleri sevk edildi. Yaklaşık 5 saatlik bir çalışmanın ardından saat 14.30 sıralarında Nedim Karaca ve Hasip Hatım'ın cesedine ulaşıldı.


Çığ altında çıkartılan Karaca ve Hatım'ın cesetleri, otopsi yapılmak üzere Tatvan Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olay yerine gelen avcıların yakınları ise acı haberle sinir krizi geçirdi. - Bitlis

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 03:14 Kaynak: DHAAvukatının bürosundaki görüntü, talihsiz genci ceza almaktan kurtardı
Talihsiz koca, karısının söylediklerine dayanamayıp kalp krizi geçirdi Abdurrahim Albayrak'tan Mbaye Diagne açıklaması!