BİTLİS'TE, 'AİLE İÇİ İLETİŞİM' PANELİ DÜZENLENDİ - Son Dakika

BİTLİS'TE, 'AİLE İÇİ İLETİŞİM' PANELİ DÜZENLENDİ

01.04.2022 21:06

BİTLİS İl Jandarma Komutanlığı, Eren Üniversitesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile Ziya Eren Güzel Sanatlar Lisesi organizasonuyla 'Aile İçi İletişim' konulu panel düzenlendi.

BİTLİS İl Jandarma Komutanlığı, Eren Üniversitesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile Ziya Eren Güzel Sanatlar Lisesi organizasonuyla 'Aile İçi İletişim' konulu panel düzenlendi.

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Merkezi Konferans salonunda gerçekleştirilen panele, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İbrahim Güven, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İhsan Akdoğan, Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Atlı, Belediye Başkan Yardımcı İbrahim Arslan,, 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hüseyin Demirhan, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü İsmetullah Altun, kurum amirleri, askeri erkan ve öğrenciler katıldı.Panelin açılışında konuşan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, kadına şiddet konusunda etkinlikler düzenlenerek farkındalık oluşturulması gerektiğini belirtti.Elmastaş, Bütün kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve hepimize düşen görevler var. Aile içi şiddet konusunda bir farkındalık oluşsun diye bu faaliyetlerin daha fazla yapılması gerekiyor. Kadın ailenin ve toplumun temelini oluşturuyor. Huzurlu bir toplum, huzurlu aileden geçer. Kadın ve Genç Girişimcileri Destekleme Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezimiz bazı faaliyetler yapıyor dedi.BEÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurullah Ulutaş ise, sosyal ve kültürel etkinliklerinin önemli olduğunu ifade ederek, Kangren haline gelmiş aile içi şiddet, kadına şiddet ve cinsel istismar gibi toplumun belki en büyük sorunlarından biridir. Kadın insandır, biz insanoğluyuz. Bir toplum kadına kıymet ve değer vermezse, o toplumun gelişmişlik düzeyinden söz etmek mümkün değil. Şiddetin olduğu bir ailede yetişmiş bireyin sağlam bir toplumu oluşturması imkansızdır. diye konuştu. Öğrenciler tarafından şiirlerin okunması ve tiyatro ekibinin gösteri sunmasının ardından İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amiri Fadime Esen Polat ile BEÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Hakan Tuzcu, aile içi iletişim konusunda sunum yaptı. Program, Ziya Eren Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisiyle son buldu.(DHA)

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel BİTLİS'TE, 'AİLE İÇİ İLETİŞİM' PANELİ DÜZENLENDİ - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement