Bitlis'te dev kaya blokları karayoluna düştü - Son Dakika

Bitlis'te dev kaya blokları karayoluna düştü

22.03.2023 15:06

- Bitlis'te dev kaya blokları karayoluna düştü Bitlis çevreyolu üzerinde bulunan dağdan kopan dev kaya blokları karayoluna düştü.

- Bitlis'te dev kaya blokları karayoluna düştü

BİTLİS - Bitlis çevreyolu üzerinde bulunan dağdan kopan dev kaya blokları karayoluna düştü.

Bitlis- Tatvan karayolu üzerinde bulunan dağlık alandan havaların ısınmasıyla beraber kopan yüzlerce ton ağırlığındaki kaya blokları karayoluna düştü. Dev kaya bloklarının yola düşmesi sonucu kısa bir süre ulaşıma kapanan yoldan o sırada herhangi bir aracın geçmemesi büyük bir faciayı önledi.

Güvenlik nedeni ile kısa bir süre ulaşıma kapanan yolda Bitlis Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekiplerinin aldığı önlemlerin ardından yol tekrar tek şerit olarak ulaşıma açıldı.

Karayolları 118. Bitlis Şube Şefliği tarafından yola düşen küçük kaya parçaları iş makinesi ile temizlenirken büyük kaya blokları ise parçalanarak yoldan kaldırılacak.

Olay yerine gelen Karayolları 118. Bitlis Şube Şefliği bakım başmühendisi ve trafik güvenliği başmühendisi tarafından incelemeler yapıldıktan sonra yapılacak olan teknik çalışmaların ardından kaya bloklarının düştüğü dağla ilgili nasıl bir çalışma yapılacağıyla alakalı bir karar verileceği belirtildi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Bitlis'te dev kaya blokları karayoluna düştü - Son Dakika


Advertisement