Bitlis'te Eğitim Yatırımları - Son Dakika

Bitlis'te Eğitim Yatırımları

27.11.2012 12:00
Bitlis'te Eğitim Yatırımları, System.String[]

İl Milli Eğitim Müdürü M.Emin Korkmaz, kentte bu yıl orta öğretimde 110 derslik, 600 kişilik pansiyon ve bir spor salonu açılacağını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, kentte bu yıl orta öğretimde 110 derslik, 600 kişilik pansiyon ve bir spor salonu açılacağını söyledi.

Korkmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte şu anda 32 derslik ve 300 kişilik pansiyon inşaatının devam ettiğini bildirdi.

Kentte 16 derslik ve 100 kişilik pansiyonun ise ihale aşamasında olduğunu ifade eden Korkmaz, şöyle konuştu:

"İlköğretimde 165 derslik ve 12 lojman açtık. 165'e yakında dersliğimiz de devam ediyor. Bunları üst üste koyduğumuzda çok büyük bir iş yapılmış. 120 yataklı öğretmen evimiz bitti. Ahlat'ta sahilde 35 yataklı öğretmen evimiz hizmete açıldı. Sadece öğrencilerimizi değil, öğretmenlerimizi de düşünüyoruz. Bölgede çalışan öğretmenlerimizin yaşayabileceği ve güzel vakit geçirebileceği nezih ortamlar oluşturuyoruz. Hizan öğretmen evimiz hizmete girdi. Diğer öğretmen evlerimizi elden geçiriyoruz. Öğretmenlerimizin verimli eğitim vermesi için çaba gösteriyoruz."

Muhabir: Şener Toktaş

Yayıncı: Berin Arslan Çetin - BİTLİS

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bitlis'te Eğitim Yatırımları - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ibrahimovic'ten Ronaldo'ya koronalı gönderme: Sen Zlatan değilsin, virüse meydan okuma Yapay zekalı kameralar, hakemin keliyle topu karıştırınca gol ekrana yansımadı Slovakyalı şirket, üç dakika içerisinde otomobilden uçağa dönüşen araç geliştirdi Son Dakika! Putin: Karabağ görüşmelerinde Türkiye dahil birçok ülke yer almalı Son dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro rekor üstüne rekor kırıyor Ünlü oyuncu Melisa Döngel, arkadaşlarıyla gittiği kafeye alınmayınca olay çıkardı: Sizi bitireceğim Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hajiyev: Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Celal Harutyunyan cehenneme gönderildi