Bitlis'te İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Düzenlendi - Son Dakika

Bitlis'te İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Düzenlendi

19.01.2012 14:40
Bitlis'te İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Düzenlendi, System.String[]

Bitlis'te 2012 yılı 1.Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Bitlis Vali Vekili Süleyman Çelebi başkanlığında yapıldı.

Bitlis'te 2012 yılı 1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Bitlis Vali Vekili Süleyman Çelebi başkanlığında yapıldı.

Bitlis Belediyesi'nde yapılan toplantıda konuşan Çelebi, il genelinde toplam 519 projenin yatırım çalışmaları devam ettiğini söyledi.

Bu projelerden 198'inin tamamlandığını, 176'sının devam ettiğini, 46'sının ihale aşamasında geldiğini, 99 projeye ise başlanılamadığını ifade eden Çelebi, şöyle konuştu:

"2011 yılından 2012 yılına 321 proje devretti. Bu projelerden 3'ü, 2012 yılında yeni yatırım programına alındı. 2012 yılı yatırım programı 14 Ocak 2012 tarihli ve 28173 sayılı mükerrer Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni yatırım programına alınan projelerin sayısının artacağı muhtemeldir. Kurumlardan Valiliğimize ulaşan dönem raporlarında yatırımların istenen oranda gerçekleştirilememesine neden olarak, çoğunlukla imar, yapı ruhsatı, altyapı ve iskan sorunlarıyla inşaat mevsimin kısa oluşu, ödenek yetersizliği, ödeneklerin zamanında gönderilmemesi, teknik eleman sıkıntısıyla, araç ve gereç yetersizliği gösterilmekte. Ayrıca yatırımların bölge ve genel müdürlük nezdinde yürütülmesi, il müdürlüklerine zamanında yeterli bilgi gelmemesi de hizmetleri olumsuz etkilemekte. Fakat tüm kuruluşlarımızın en üst düzeyde gayret ve heyecan içinde çalışacaklarına, devlet bütçe ve imkanlarını, halkımızın mutluluğu için en verimli şekilde kullanacağına inanıyorum."

Çelebi, daha sonra il genelindeki tüm sektörlerin projelerini ve proje tutarlarını açıkladı.

Toplantıya, kaymakamlar, bölge müdürleri ve kurum amirleri katıldı.

- BİTLİS

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bitlis'te İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Düzenlendi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi Aleyna Tilki'nin yıllar önce İstiklal Caddesi'nde türkü söylediği video ortaya çıktı Bursa'da "damsız" girme kavgası cinayetle bitti Yürümekte dahi zorluk çeken 70'lik dedenin evinden 400 gram esrar çıktı