Bitlis'te trafik denetimleri - Son Dakika

Bitlis'te trafik denetimleri

05.07.2022 14:07
Bitlis'te trafik denetimleri

Bitlis Emniyet Müdürlüğünce bir ay içinde yapılan trafik denetimlerinde 19 bin 549 araç ve sürücüsü kontrol edilerek, 3 bin 153 adet idari ceza tutanağı düzenlendi.

Bitlis Emniyet Müdürlüğünce bir ay içinde yapılan trafik denetimlerinde 19 bin 549 araç ve sürücüsü kontrol edilerek, 3 bin 153 adet idari ceza tutanağı düzenlendi.

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, 180 günlük Trafik Eylem Planı çerçevesinde 1 Haziran - 1 Temmuz 2022 tarihleri arasında il genelinde trafik denetimlerinin yapıldığı bildirildi. Açıklamada, "Bitlis Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimizce, 180 günlük Trafik Eylem Planı çerçevesinde 1 Haziran - 1 Temmuz 2022 tarihleri arasında il genelinde icra edilen trafik uygulamalarında, 19 bin 549 araç ve sürücüsü kontrol edilmiş, 3 bin 153 adet trafik idari ceza tutanağı düzenlenmiş, 131 adet araç/motosiklet trafikten men edilmiştir. 98 sürücünün sürücü belgesinin bulunmadığı, 16 sürücünün alkol/uyuşturucu etkisinde araç kullandığı, 55 sürücünün emniyet kemeri kullanmadığı, 73 aracın taşıma kapasitesi üzerinde yük taşıdığı, 22 aracın taşıma kapasitesi üzerinde yolcu taşıdığı, 22 sürücünün koruma başlıksız ve sürücü belgesiz motosiklet kullandığı tespit edilmiş, gerekli cezai işlem uygulanmıştır. Bitlis İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından trafik denetimleri, trafik kazalarında alınacak önlemlere ilişkin yönerge bünyesinde devam etmektedir" denildi. - BİTLİS

YORUMLAR
500
ABD'de, AB'nin tepki verdiği, elektrikli araçlara krediyi de içeren tasarı konuşuluyor ABD'de, AB'nin tepki verdiği, elektrikli araçlara krediyi de içeren tasarı konuşuluyor KAZAYA NEDEN OLAN SÜRÜCÜ ALKOL TESTİNİ REDDETTİ; 'BOYNUMU KES ÜFLEMEM' KAZAYA NEDEN OLAN SÜRÜCÜ ALKOL TESTİNİ REDDETTİ; 'BOYNUMU KES ÜFLEMEM' Giresun'da kamyon ile hafif ticari aracın çarpıştığı kazada 1 kişi öldü Giresun'da kamyon ile hafif ticari aracın çarpıştığı kazada 1 kişi öldü
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Bitlis'te trafik denetimleri - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement