Son Dakika Haberleri: Bitlis'te Turizm Çalıştayı Düzenlendi

Bitlis'te Turizm Çalıştayı Düzenlendi

4 yıl önce

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ve Bitlis Valiliği tarafından organize edilen Bitlis Turizm Çalıştayı düzenlendi.

Bitlis'te Turizm Çalıştayı Düzenlendi, System.String[]

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ve Bitlis Valiliği tarafından organize edilen Bitlis Turizm Çalıştayı düzenlendi.


Çalıştayın açış konuşmasını DAKA Bitlis İl Koordinatörü Yunus Ertan yaptı. Ertan, Bitlis’in marka şehir olabilmesi için gerekli bütün potansiyelin var olduğunu belirterek, turizm için gerekli her şeyi bünyesinde barındıran Bitlis’in tanıtıma ihtiyacı olduğunu söyledi.


Ertan konuşmasında şunlara değindi: “DAKA olarak bölgede yaptığımız çalışmalarda Bitlis hem yaz hem de kış turizminin istediği özelliklere sahip olduğunu gördük. Dün yapılan tarihi gezi sonrasında turizm potansiyelinin daha da gün ışığına çıkarılması konusunda kurumlarla ortak bir fikir çıkarmaya çalışacağız. Bugün buradaki amacımız Bitlis’in diğer turizm illerinden farklı olduğunu ortaya koymak olacaktır. Katılımlarınız için teşekkür ediyorum” dedi.


Daha sonra DAKA tarafından hazırlanan Bitlis ve turizm potansiyellerinin yer aldığı slayt gösteri düzenlendi. Çalıştaydan çıkacak sonuç bir rapor haline getirilerek, Turizm master planında yer alması sağlanacak.


Program İl Kültür Müdürlüğü Şube Müdür metin Çoban tarafından Bitlis’in turizm potansiyelleri ile ilgili sayısal verilerin sunumu ile devam etti. Görüş ve önerilerin alındığı çalıştay sona erdi.


Bitlis Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Bitlis Valisi Ahmet Çınar, Vali Yardımcısı Salih Altun, Kurum amirleri, Sivil toplum örgütü temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Haber Yayın Tarihi: 21.04.2016 02:57 Kaynak: CİHANDemirtaş, sağlık durumuyla ilgili konuştu: İyi değilim, göğsümdeki sancı nüksediyor
Asılsız haberler nüfus müdürlüğü çalışanlarını isyan ettirdi Genç polis, "Vuramazsın, sıkamazsın" diyen eşi tarafından öldürüldü