Biz Anadoluyuz Projesi - Son Dakika

Biz Anadoluyuz Projesi

06.11.2017 12:40
Biz Anadoluyuz Projesi, System.String[]

İçişleri Bakanlığınca yürütülen Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Erzincan'dan Sakarya'ya gelen 133 öğrenci, Taraklı ilçesindeki tarihi mekanları gezdi.

İçişleri Bakanlığınca yürütülen Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Erzincan'dan Sakarya'ya gelen 133 öğrenci, Taraklı ilçesindeki tarihi mekanları gezdi.

Taraklı'da tarihi ve turistik yerleri ziyaret eden öğrenciler, TRT 1'de yayınlanan "Yalaza" dizisinin setine de konuk oldu. Dizide rol alan oyuncularla sohbet eden öğrenciler, oyuncularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Konuk öğrencilere eşlik eden Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, proje kapsamında ilçeye gelen 133 öğrenciyi ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Kafileye başkanlık yapan öğretmen İbrahim Salar da geziyle öğrencilerinin Sakarya'nın güzelliğini gördüğünü, kente hayran kaldığını dile getirdi.

Biz Anadoluyuz Projesi'nin kuşaklar ve iller arasındaki etkileşimi sağlamak, bir coğrafyada birlikte yaşamanın tadına varmayı amaçlayan güzel bir çalışma olduğunu diye getiren Salar, "Aralarında ilk defa uçağa binen ve büyükşehir gören öğrencilerimiz vardı. Bu da programa tabi ki başka bir anlam kattı." dedi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Biz Anadoluyuz Projesi - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Vaka sayısındaki artış hiçbir dönem kontrolümüz dışına çıkmadı Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 501 liradan işlem görüyor Başarılı oyuncu Ayşecan Tatari, anne oldu Dolar 8,34 ile rekor tazeledi Fransa'yı kana bulayan Tunuslu mültecinin ilk görüntüsü ortaya çıktı Prof. Dr. Ceyhan: Önceden neredeyse hiç görülmeyen çocuk vaka sayıları toplumda oldukça arttı Kanser tedavisi gören sunucu Dilay Kemer hayatını kaybetti Aşk yaşadıkları konuşulan Hilal Altınbilek ve Gurur Aydoğan aynı eve girerken yakalandı