Biz ve İkbal Kitabı - Son Dakika

Biz ve İkbal Kitabı

6 yıl önce

Biz ve İkbal Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Biz ve İkbal Kitabı kitabının kısa özeti.

Biz ve İkbal Kitabı, System.String[]

Muhammed İkbal, verimli İslâm kültürünün insanlık toplumuna armağan ettiği en parlak fikrî ve insanî simalardan birisidir.

İslâm, insan ruhunun çeşitli boyutlarının tamamında büyük insan'ı inşa etmiştir. Büyük insanlık ailesi, seçkin şahsiyetlerinin birçoğunu İslâm'a borçludur ve İkbal bunlardan birisidir.

Ne var ki İkbal'i bu büyük adamlar arasında seçkin kılan şey, meyve veren bu yüksek ağacın, İslâm kültürü tarlasının afete uğradığı, hüzünlü ve ölümcül bir sonbahar sessizliğine gömüldüğü, aynı zamanda sömürgeciliğin kök söktüren selinin ve tufanının birdenbire Batı'dan üzerine sökün ettiği, sonbaharda afete uğrayan tarlanın her yanını baştanbaşa su bastığı ve felâketzede çiftçilerin uykuda olduğu bir çağda ortaya çıkmış ve çiçek açıp meyveye durmuş olmasıdır. Bu tarlanın bekçileri yapayalnız, yağmacıları ve sahipleriyse saldırgan kurt, tilki ve sırtlan sürüleridir!

Yazar: Ali Şeriati

Yayınevi: Fecr Yayınları


ISBN: 3000678100229

Boyut: 13,5x21

Sayfa Sayısı: 232

Basım Yılı: 2008-02

Basım Yeri: Ankara

Cilt Durumu: Karton

Kağıt Türü: 2. Hamur

Dil: Türkçe

Haber Yayın Tarihi: 15.10.2014 07:36 Son Dakika

THY'nin 150 TL sabit bilet uygulaması sosyal medyada tepki çekti
Elazığ depreminin ardından Melih Gökçek'in attığı tweet, sosyal medyada büyük tepki topladı 6.8'lik depremin ardından Malatya'daki bir vatandaşın ağıdı yürekleri dağladı

Son Dakika Haberleri