Bizim Neslin Uşakları Altın Kolye Futbol Turnuvası - Son Dakika

Bizim Neslin Uşakları Altın Kolye Futbol Turnuvası

14.07.2018 19:01
Bizim Neslin Uşakları Altın Kolye Futbol Turnuvası, System.String[]

Bu yıl ikincisi düzenlenen Bizim Neslin Uşakları Altın Kolye Futbol Turnuvası başladı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Bizim Neslin Uşakları Altın Kolye Futbol Turnuvası başladı.

Bizim Neslin Uşakları Derneğinden yapılan yazılı açıklamada, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu sahasında ikincisi düzenlenen Bizim Neslin Uşakları Altın Kolye Futbol Turnuvası'nın açılışına, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Trabzonspor Genel Koordinatörü Özkan Sümer, Bizim Neslin Uşakları Derneği Başkanı Ergun Demirsoy, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cahit Erdem katıldı.

Turnuva öncesi açılış konuşmasını yapan Bizim Neslin Uşakları Derneği Başkanı Demirsoy, altın kolye turnuvasının 40 yıl önce yapılan ve o günden beri unutulmayan efsane bir turnuva olduğunu ifade etti.

Altın kolyenin iki felsefesi bulunduğunu aktaran Demirsoy, şunları kaydetti:

"Birincisi, çocuklar ve gençler kendi takımlarını kendileri kurdu. Trabzonspor alt yapısına futbolcu seçmek için, çocuklar kendi takımlarını kurup geliyorlar. Alt yapıya girmek için herhangi bir insiyatife ihtiyaçları yok. İkincisi ise mahalle takımları vardı ve bütün takımlar bir araya gelince bir karnaval bir festival havası esiyordu."

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise, altın kolye gibi başarısı ve hatırası olan bir turnuvanın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu da, "Trabzonsporumuzun tekrar eski günlerine dönebilmesi için böyle bir umudun tekrar yeşerebilmesi için. Eskiden yaptığı doğruları yinelemesi gerekir. Bu anlamda çok önemli bir faktör olan Trabzonspor'a yeni futbolcular yetiştirmesinde önemli bir faktör olan altın kolye futbol turnuvasının tekrar yapılmasını çok doğru bir gelişim olarak görüyorum." ifadelerini kullandı.

Trabzonspor Genel Koordinatörü Özkan Sümer, bu tür etkinliklere ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Erdem de, turnuvanın Trabzon futbolunun geleceğine teminat teşkil etmesi açısından önemli olduğunu vurguladı.

Açılış konuşmalarının ardından Narlıbahçe- Maçka ve Çarşıbaşı Mavi Kaplanlar takımları karşı karşıya gelerek açılışa özel maç yaptı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bizim Neslin Uşakları Altın Kolye Futbol Turnuvası - Son Dakika


Son Dakika

EURO 2020 E Grubu'nda oynayan İsveç, Slovakya'yı 1-0 farkla mağlup etti 18:07 EURO 2020 E Grubu'nda oynayan İsveç, Slovakya'yı 1-0 farkla mağlup etti Nuriş Kardeşler'e ani operasyon! Suç örgütünden 19 kişi tutuklandı 17:47 Nuriş Kardeşler'e ani operasyon! Suç örgütünden 19 kişi tutuklandı Emekli tuğamiral intihar etti! Aydın Eken, evinde ölü bulundu 17:42 Emekli tuğamiral intihar etti! Aydın Eken, evinde ölü bulundu
Ankara sanayi bölgesinde fabrika yangını 17:26 Ankara sanayi bölgesinde fabrika yangını Fenerbahçe, Okay Yokuşlu transferi için atağa geçti 17:12 Fenerbahçe, Okay Yokuşlu transferi için atağa geçti Son Dakika! Berkin Elvan davasında sanık polise 16 yıl 8 ay hapis cezası verildi 16:20 Son Dakika! Berkin Elvan davasında sanık polise 16 yıl 8 ay hapis cezası verildi
Cinsel içerikli video sitesine dava açtılar! 34 kadın görüntülerini rızaları dışında kullanılmış 15:30 Cinsel içerikli video sitesine dava açtılar! 34 kadın görüntülerini rızaları dışında kullanılmış Gündeme bomba gibi düşen iddia: Ebru Gündeş'i arayan Kaan Yıldırım, Hadise'den ayrıldı 14:48 Gündeme bomba gibi düşen iddia: Ebru Gündeş'i arayan Kaan Yıldırım, Hadise'den ayrıldı
Advertisement