Uğurtan Sayıner vefat etti - Son Dakika

Uğurtan Sayıner vefat etti

27.06.2021 18:55
Uğurtan Sayıner vefat etti

Fenomen olan 'Bizimkiler' dizisinde 'Sevim Koş' repliğiyle fenomen olan Uğurtan Sayıner, hayatını kaybetti.

Fenomen olan 'Bizimkiler' dizisinde Cemil karakterine hayat veren Uğurtan Sayıner, hayatını kaybetti. 77 yaşındaki oyuncu, yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı İzmir Karşıyaka'daki evinde rahatsızlandı. Sanatçının ev arkadaşı tiyatro oyuncusu Osman Cavcı, Sayıner'in vefatından dolayı büyük üzüntü duyduklarını, cenaze işlemleri için yakınlarının İzmir'e gelmesini beklediklerini söyledi. Sayıner, 'Bizimkiler' dizisinde 'Sevim Koş' repliğiyle fenomen olmuştu.

UĞURTAN SAYINER KİMDİR?

Uğurtan Sayıner, (d. 16 Eylül 1944, Samsun ö. 27 Haziran 2021 İstanbul), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. İktisat fakültesi mezunu olan Sayıner, 1962 yılında sanat hayatına tiyatro ile başladı. İttihat ve Terakki Tiyatrosu, TÖS Tiyatrosu, Arena Tiyatrosu, Gen - Ar Tiyatrosu, Üç Maymun Kabare ve Ercan Yazgan - Bülent Kayabaş topluluklarında çalıştı. Sinema ve televizyon dizilerinde de rol alarak, Bizimkiler dizisinde canlandırdığı "Sarhoş Cemil" karakteriyle zirveye çıktı. Bir dönem bir cafe - bar işleten sanatçı, İzmit Depremi mağduru ünlü kişi olarak da tanındı. 27 Haziran 2021 Pazar günü vefat etti.

YORUMLAR
500
Bostanlı Paten Pisti gençlerin yeni gözdesi Bostanlı Paten Pisti gençlerin yeni gözdesi Karşıyaka Belediyesi, Yıkım Kararı Verilen Atakent Anadolu Lisesi İçin Bilimsel Raporları İstedi Karşıyaka Belediyesi, Yıkım Kararı Verilen Atakent Anadolu Lisesi İçin Bilimsel Raporları İstedi Karşıyaka'da sakatlar iyileşti Karşıyaka'da sakatlar iyileşti
Kaynak: Snob Magazin

Son Dakika Güncel Uğurtan Sayıner vefat etti - Son Dakika

Bu haber Snob Magazin tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Snob Magazin tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Snob Magazin kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş