Depremzedelere yardım göndermek isteyenler dikkat! AFAD bağış hesaplarını paylaştı - Son Dakika

Depremzedelere yardım göndermek isteyenler dikkat! AFAD bağış hesaplarını paylaştı

07.02.2023 00:42

2 binin üzerinde kişinin hayatını kaybetmesine neden olan depremlerin ardından, çok yoğun bağış talebi geldiğini belirten AFAD Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar, "Bizler dayanışma kültürü yüksek olan milletiz. Özellikle bağış yapmak isteyen vatandaşların AFAD'ın web sayfasında bulunan Twitter hesabından da yayınladığımız farklı farklı bankalar üzerinden bağış yapabilecekleri hesaplar var." dedi. İşte AFAD'ın yayınladığı bağış hesapları.

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler 10 ilde ağır hasara neden oldu. Kahramanmaraş'ın yanı sıra Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep, Malatya ve Hatay'da binalar yerle bir oldu, çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetti.

"BİZLER DAYANIŞMA KÜLTÜRÜ YÜKSEK OLAN MİLLETİZ"

Tüm Türkiye depremzedelere yardım yapmak için araştırma yaparken AFAD Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar'dan konu hakkında bir açıklama geldi. Vatandaşlardan yoğun şekilde deprem bölgesine bağış yapma talebinin geldiğini söyleyen Tatar, "Bizler dayanışma kültürü yüksek olan milletiz. Vatandaşlarımızdan çok yoğun bir şekilde afetzedelere ve deprem bölgesine bağış yapma isteği geliyor. AFAD'ın bağış hesapları var. Bu tür afet dönemlerinde daha çok öne çıkıyor." dedi.

'Bizler dayanışma kültürü yüksek olan milletiz' diyerek söyledi: AFAD'ın web ve Twitter sayfasında bağış hesapları var

"AFAD'IN YAYINLADIĞI HESAPLAR ÜZERİNDEN BAĞIŞ YAPABİLİRLER"

Tatar sözlerine şöyle devam etti: " Özellikle bağış yapmak isteyen vatandaşların AFAD'ın web sayfasında bulunan Twitter hesabından da yayınladığımız farklı farklı bankalar üzerinden bağış yapabilecekleri hesaplar var.

"ŞU ANA KADAR 350 MİLYON LİRA YARDIM SEVK EDİLDİ"

Bu bağışların koordineli bir şekilde yürütülmesi ve afet bölgesine doğru şekilde ulaştırılması için tek elden yapılması gerekiyor. Bunun koordinasyonunu yapan kurum AFAD'ımız. Şu ana kadar 250 milyon TL'si Aile ve Sosyal Bakanlığı'ndan 100 milyon AFAD'dan olmak üzere 350 milyon lira acil yardım ödeneği sevk edilmiş durumda."

İşte AFAD'ın yayınladığı bağış hesapları:

Depremzedelere yardım göndermek isteyenler dikkat! İşte AFAD'ın bağış hesapları
Depremzedelere yardım göndermek isteyenler dikkat! İşte AFAD'ın bağış hesapları
Depremzedelere yardım göndermek isteyenler dikkat! İşte AFAD'ın bağış hesapları


YORUMLAR (3)
  • mustafa kemal ünal: deprem vergileri ne oldu acaba herkesten topladıkları Cevap Yaz 4 6 Yayından Kaldır
  • Yaşar Yartaşı: Afada bağış gönderiyoruz yapıkredi bankası gönderim ücreti kesiyo bu bankalar niye doymuyor acaba bu zor günde yazıklar olsun Cevap Yaz 9 0 Yayından Kaldır
  • Faruk Tamer: YEĞENİM BERAY ÇOKBEKLER TRABZON BUL. HASEL SİTESİNDE ENKAZ ALTINDA OTEL GERMENİCA ÇAPRAZ KARŞISINDA KONUŞUYOR YRD BEKLİYOR, AFAD EKİBİ VİNÇ İSTİYOR VİNÇ YOK. DEVLET SENİ BEKLİYOR BU GENÇ KIZ. HADİ BENİM DEVLETİM... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
AFAD Başkanı Sezer, TÜBİTAK Deprem Araştırmaları Sanal Konferansı'nda konuştu Açıklaması AFAD Başkanı Sezer, TÜBİTAK Deprem Araştırmaları Sanal Konferansı'nda konuştu Açıklaması Kahramanmaraş'ta 4,1 büyüklüğünde deprem Kahramanmaraş'ta 4,1 büyüklüğünde deprem

Son Dakika Güncel Depremzedelere yardım göndermek isteyenler dikkat! AFAD bağış hesaplarını paylaştı - Son Dakika


Advertisement