Blues Gitaristleri Gecesi Vol. 7" - Son Dakika

Blues Gitaristleri Gecesi Vol. 7"

25.01.2018 23:32
Blues Gitaristleri Gecesi Vol. 7

Blues müziğin Türkiye'deki önde gelen isimleri "Blues Gitaristleri Gecesi Vol. 7"de müzikseverlerle bir araya geldi.

Blues müziğin Türkiye'deki önde gelen isimleri "Blues Gitaristleri Gecesi Vol. 7"de müzikseverlerle bir araya geldi.

İlk olarak 2014 Haziran'da Alper Durmuş'un öncülüğünde bir araya gelen sanatçılar, Lokalize serisi kapsamında Zorlu PSM - STUDIO'da sahne aldı.

Blues müziğe gönül vermiş müzisyenlere, bas gitarda Özkan Kaya, davulda Soner Doğanca ve klavyede Cevdet Berkay Yavuz eşlik etti. .

Sahnede öncelikle, Durmuş'la birlikte Akın Eldes, Erkan Oğur ve Evrencan Gündüz'den oluşan dörtlü performans sergiledi

Durmuş, sahnede yaptığı konuşmada, "Blues Gitaristleri Gecesi Vol. 7"nin 5 setten oluştuğunu ve her sette 4'er gitaristin sahneye çıktığını söyledi.

Ekibi tek tek tanıtan Durmuş, daha önce düzenlenen 6 gecede olduğu gibi konsere ABD'li blues gitaristi B.B. King'le başlayacaklarını dile getirdi.

Gecede B.B. King, Jimi Hendrix ve Gary Clark gibi yabancı blues gitaristlerinin şarkılarının yanı sıra yerli şarkılar da dinleyenlerin beğenisine sunuldu.

Yaklaşık 4 saat süren gecede ayrıca Batu Mutlugil, Berk Arihan, Cem Çatık, Efe Ekşioğlu, Eray Arbak, Ergin Kandemir, Göksenin Tuncalı, Güray Oskay, Gürkan Özbek, Ozan Yuvarlak, Özgür Hazar, Süleyman Bağcıoğlu, Tanju Eren, Tarkan Mumkule, Uncle James ve Volkan Başaran da performans sergiledi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Blues Gitaristleri Gecesi Vol. 7' - Son Dakika


Son Dakika

Katıldığı program sonrası Türkiye'de gündem olan Şevval Şahin'in sevgilisi Yiğit Marcus Aral'dan tehdit Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 29 Ekim mesajında dikkat çeken ifadeler: Ekonomiye ve değerlerimize saldırıyorlar Son dakika: Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini yükseltti Son dakika: Dolardan yeni rekor geldi: 8,23 ile tüm zamanların en yüksek seviyesinde Teklif Meclis'te kabul edildi: 22.00'den sonra alkol satanlara 320 bin liraya kadar ceza kesilecek Söndürme çalışmalarının sürdüğü İskenderun'da Azganlık Şehitliği, yangından etkilenmedi Oyuncu Hande Erçel'in dekolteli pozlarına beğeni yağdı CHP, Çakıcı'yı makamında ağırlayan Edirne Belediye Başkanı hakkında inceleme başlattı