BM'den Derelerin Kardeşliği'ne Davet - Son Dakika

BM'den Derelerin Kardeşliği'ne Davet

26.11.2012 11:22
BM'den Derelerin Kardeşliği'ne Davet, System.String[]

UNEP kapsamında Ankara'da düzenleyeceği "2015 Sonrası Çevresel Sürdürülebilirlik Tematik Grup Çalıştayı'na" Doğu Karadeniz Bölgesi'nde HES karşıtı çalışmaları ile bilinen Derelerin Kardeşliği Platformu'na da davet gönderdi.

BM Genel Sekreterliği,

UNEP kapsamında Ankara'da düzenleyeceği "2015 Sonrası Çevresel Sürdürülebilirlik Tematik Grup Çalıştayı'na" Doğu Karadeniz Bölgesi'nde HES karşıtı çalışmaları ile bilinen Derelerin Kardeşliği Platformu'na da davet gönderdi.

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından gelecek bin yılın yeşile dayalı kalkınma hedeflerini belirlemek için, BM Çevre Programı (UNEP) kapsamında aralarında Türkiye'nin de bulunduğu seçilmiş 50 ülkede çalıştaylar düzenleme kararı almıştı. BM Genel Sekreterliği tarafından proje kapsamında 28 Kasım 2012 tarihinde Arkara'da da "2015 Sonrası Çevresel Sürdürülebilirlik Tematik Grup Çalıştayı" düzenlenecek. BM'ye üye 193 ülkede gerçekleştirilecek çalıştayların Türkiye ayağına; ülke genelindeki çeşitli üniversite, sivil toplum örgütleri, kurum ve kuruluşlar ile uluslararası faaliyetlerde bulunan çeşitli kuruluşların yanında DEKAP'da davet edildi.

DEKAP sözcüsü Ömer Şan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "DEKAP'ın söz konusu Çalıştay'a davet edilmesi ile bu alanda verilen mücadelenin haklılığı ve etkisi ortaya çıkmıştır" dedi. Şan "DEKAP olarak BM'nin bu davetini önemsiyoruz. Bu çalıştayda da, tüm demokratik ve hukuksal mücadele ile yargı kararlarına karşın, yapımı devam eden HES projeleri ve iletim hatlarının yanında, taşocakları ve maden arama çalışmaları gibi çeşitli projeler nedeniyle vadilerimizde katliam yaşandığını ve doğal yaşam alanlarımıza geri dönüşümsüz zararlar verildiğini anlatacağız" ifadelerini kullandı. - RİZE

BM'den Derelerin Kardeşliği'ne Davet

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel BM'den Derelerin Kardeşliği'ne Davet - Son Dakika


Son Dakika

Barcelona'lı Messi, Şampiyonlar Lig'nde 16 sezon üst üste gol atan ilk futbolcu oldu Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: Vaka sayılarında ve hastane başvurularında 2 kat artış var Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı