Son Dakika Haberleri: Birleşmiş Milletler, ABD ve YPG'nin Sivilleri Katlettiğini Doğruladı

Birleşmiş Milletler, ABD ve YPG'nin Sivilleri Katlettiğini Doğruladı

29 gün önce

BM Genel Sekreter Sözcüsü Dujarric, ABD ve güdümündeki terör örgütü YPG'nin Rakka'daki DEAŞ operasyonunda sivilleri katlettiğini belirterek, sivilleri hedef alan saldırıları kınadı.

Birleşmiş Milletler ( BM) Genel  Sekreter Sözcüsü Stephan Dujarric,  Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü DEAŞ'ın kontrolündeki  Rakka kentinde çok sayıda sivilin hava saldırılarında öldüğünü belirterek, sivilleri hedef alan saldırıları kınadı.

SON SALDIRIDA EN AZ 30 SİVİL ÖLDÜRÜLDÜ

Dujarric, günlük basın bilgilendirme toplantısında, dün yaşanan  Rakka'daki hava saldırılarında 30'dan fazla kişinin hayatını kaybettiği yönündeki haberlerden duydukları endişeyi dile getirdi.

Yerlerinden edilmiş aynı aileden 8 kişinin başka bir saldırı sonucu hayatını kaybettiğini ifade eden Dujarric,  Suriye'de sivillerin korkunç saldırılara maruz kalmaya devam ettiğini vurguladı.

"SİVİLLERİ HEDEF ALAN SALDIRILARI KINIYORUZ"

Dujarric, "Rakka'da son günlerde ve haftalarda hava saldırılarında ve bombardımanlarda çok sayıda sivil öldü ve yaralandı, 25 bin kişi de devam eden çatışmalarda mahsur kaldı.  BM, sivilleri ve sivil altyapıyı hedef alan her türlü saldırıyı kınıyor." dedi.

Sözcü Dujarric,  Suriye'de bütün taraflara sivillerin korunması konusunda her türlü önlemi almaları çağrısında bulundu.

ABD'nin öncülük ettiği Birleşik Görev Gücü Doğal Kararlılık Operasyonu kapsamında  Rakka kent merkezine yönelik harekatın terör örgütü YPG eşliğinde 6 Haziran itibarıyla başladığı duyurulmuştu.


Ünlü Şarkıcı Serkan Kaya, Flört Etmek İçin Attığı Mesaja Aldığı Cevapla Rezil Oldu Dondurma Çubuğundan 500 Bin Liralık Araba Kazandı ama Şimdi Kara Kara Düşünüyor
Erdoğan'dan ABD ve Kuzey Irak'a Sert Mesajlar