BM Genel Sekreteri Guterres'ten hükümetlere "özgür ve bağımsız medya" çağrısı Açıklaması - Son Dakika

BM Genel Sekreteri Guterres'ten hükümetlere "özgür ve bağımsız medya" çağrısı Açıklaması

03.05.2021 17:57
BM Genel Sekreteri Guterres'ten hükümetlere

BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nde tüm hükümetlere "özgür, bağımsız ve farklı medyayı" destekleme çağrısı yaptı.

BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nde tüm hükümetlere "özgür, bağımsız ve farklı medyayı" destekleme çağrısı yaptı.

Guterres, Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nde yaptığı açıklamada, "Özgür ve bağımsız gazetecilik, yanlış bilgi ve dezenformasyonla mücadelede en büyük müttefikimiz." mesajı verdi.

Özellikle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde karşılaşılan küresel sorunların güvenilir ve doğru bilgiye evrensel erişimin kritik önemini ortaya koyduğunu belirten Guterres, gazetecilerin ve medya çalışanlarının salgın gibi kriz dönemlerinde hızla değişen bilgiye erişimi sağladığını ifade etti.

Gazetecilerin birçok ülkede sırf işlerini yaptıkları için kısıtlamalar, sansür, taciz, gözaltı ve hatta ölüm gibi tehditlerle karşı karşıya olduğuna ve durumun daha da kötüye gittiğine dikkati çeken Guterres, tüm hükümetlere özgür, bağımsız ve farklı medyayı destekleme çağrısında bulundu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel BM Genel Sekreteri Guterres'ten hükümetlere 'özgür ve bağımsız medya' çağrısı Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bakan Çavuşoğlu, tepki çeken Bakan Çavuşoğlu, tepki çeken "Turistin göreceği herkesi aşılarız" sözlerine açıklık getirdi Bakan Soylu, Alparslan Kuytul'un skandal 15 Temmuz sözlerini yayınlayıp ateş püskürdü Bakan Soylu, Alparslan Kuytul'un skandal 15 Temmuz sözlerini yayınlayıp ateş püskürdü Marsilya, Luiz Gustavo için harekete geçiyor Marsilya, Luiz Gustavo için harekete geçiyor Tam kapanma 19 Mayıs'a uzatılacak mı? İçişleri Bakanı Soylu, iddiaları yalanladı Tam kapanma 19 Mayıs'a uzatılacak mı? İçişleri Bakanı Soylu, iddiaları yalanladı Aykut Kocaman'ın ters duran kaleye attığı gol akıllara durgunluk verdi Aykut Kocaman'ın ters duran kaleye attığı gol akıllara durgunluk verdi Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya, İmamoğlu'nu CİMER'e şikayet edenin kendisi olduğunu söyledi Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya, İmamoğlu'nu CİMER'e şikayet edenin kendisi olduğunu söyledi Hava koşulları nedeniyle uçuş 40 dakika ertelenince, pilot yolculara pizza ısmarladı Hava koşulları nedeniyle uçuş 40 dakika ertelenince, pilot yolculara pizza ısmarladı Arnavutluk'ta kameralara yakalandı! Thodex firarisinden ilk kare Arnavutluk'ta kameralara yakalandı! Thodex firarisinden ilk kare
Advertisement