Son Dakika Haberleri: Böbrek Nakli Olamadı, Bağışlanan Karaciğeri Bir Kişiye Can Oldu

Böbrek Nakli Olamadı, Bağışlanan Karaciğeri Bir Kişiye Can Oldu

8 gün önce

KRONİK diyabet hastası olan ve 10 yıldır böbrek nakli için kendisine uygun donör bekleyen Davut Doğan'ın (56) beyin ölümü gerçekleşince kendi organı başka bir hasta için umut oldu.

Böbrek Nakli Olamadı, Bağışlanan Karaciğeri Bir Kişiye Can Oldu, System.String[]
KRONİK diyabet hastası olan ve  10 yıldır böbrek nakli için kendisine uygun donör bekleyen Davut Doğan'ın (56) beyin ölümü gerçekleşince kendi organı başka bir hasta için umut oldu. Doğan'ın karaciğeri Bursa'daki hastaya nakledildi.

Çan ilçesinde yaşayan evli ve 1 çocuk babası Davut Doğan, şeker hastalığına bağlı olarak 10 yıl önce kronik diyabet hastası oldu ve böbrekleri iflas etti. Bursa'da diyalize giren Doğan, yıllarca böbrek nakli olmak için sıra bekledi. Aynı zamanda Diyabet Derneği Çan Temsilcisi Davut Doğan, 2 gün önce geçirdiği beyin kanaması sonucu Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Devlet Hastanesi Genel Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi altına alındı. Dün beyin ölümü gerçekleşen Davut Doğan'ın ailesi, organlarını bağışlama kararı aldı. Bunun üzerine Çanakkale Organ Nakli İl Koordinatörü Uz. Dr. Azem Ülkü, hemşire Yeliz Baykala, Emine Karakaya ve Gönül Pınarcıoğlu Bursa'daki organ nakil merkezleriyle temasa geçti. Gece yarısı Bursa'dan gelen ekipler operasyona başladı. Doğan'ın bağışlanan karaciğeri Bursa'da özel bir hastanede başka bir hastaya nakledildi.

Organ nakil ekibine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Devlet Hastanesi Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali, "Böylesine mübarek günlerde başkasının canına can katan merhuma rahmet, kederli ailesine ise başsağlığı ve sabır diliyorum" dedi.

- Çanakkale
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 04:29 Kaynak: DHATarlasını Sürerken 5 Bin Yıllık Tarihi Eserler Buldu, "Tutuklanırım" Korkusuyla Müze Müdürüne Koştu ABD'de Bir Öğretmenin Kız Öğrenciyi Taciz Ettiği Anlar, Saniye Saniye Kaydedildi Özcan Deniz'in Yıllar Önce Gusül Abdesti Alma Görüntüsü Sosyal Medyayı Salladı