Atatürk Posterini Öpen Cevriye Teyze Sert Çıktı: O'na Dil Uzatanın Dilini Keserim - Son Dakika

Atatürk Posterini Öpen Cevriye Teyze Sert Çıktı: O'na Dil Uzatanın Dilini Keserim

17.05.2017 13:54

Bodrum'da Atatürk posterini öpen 76 yaşındaki Cevriye Kartal, "Atatürk'e dile uzatanların dilini keserim, elini de öperim ayağını da öperim" dedi.

Muğla'nın Boddrum ilçesinde iki gün önce belediye meydanındaki dev Atatürk posterinin önüne gelip Atatürk'ün defalarca ellerini öpen yaşlı teyzeye DHA muhabiri ulaştı. 76 yaşındaki Cevriye Kartal 'Gençler bugünümüzün değerini bilsin, yolda yürüyorsak nefes alıyorsak Atatürk'e borçluyuz. Atatürk'e dile uzatanların dilini keserim, elini de öperim ayağını da öperim, nefesim yettiğince gelip burada hem dua ederim hem Türk bayrağını ve bize bugünleri armağan eden Atatürk'ümün ellerini öperim dedi.

MEYDANDAKİ HERKESİ DUYGULANDIRDI

Bodrum'da iki gün önce Bodrum Belediye Meydanı'nda Bodrum Belediyesi tarafından bir yıl önce asılan 60 metrekare büyüklüğündeki dev Atatürk posterinin altına gelerek Atatürk'ün defalarca ellerini öpen ve bu görüntüsü sosyal medyada paylaşım rekorları kıran yaşlı teyzenin üç yıl önce Ankara'nın Çubuk ilçesine bağlı Karaağaç köyünden Bodrum'daki oğlu internet işletmecisi Kazım Kartal'ın yanına gelen 4 çocuk 4 torun sahibi 76 yaşındaki Cevriye Kartal olduğu ortaya çıktı. DHA muhabirinin ulaştığı Kartal bugün yine Atatürk meydanına geldi posterin altında dakikalarca Atatürk'e dua etti ellerini defalarca öptü. Cevriye Kartal geçtiğimiz yıllarda çok daha sık geldiğini ancak yürümekte zorluk çektiği için haftada üç dört kez gelebildiğini belirtirken yaşlı teyzeyi görenler ve medya ile sosyal paylaşım sitesinde görenler ellerini öptü, teşekkür etti. El sanatları sanatçısı 48 yaşındaki Sema Tunç 'Bu teyzenin elleri öpülmezde kimin elleri öpülür,. Öyle bir zamanda öyle bir dönemde o kadar güzel mesajlar verdiki hepimize ders ve örnek oldu, o nedenle Onu bugün burada görünce hemen ellerini öptüm ve teşekkür ettim, Ulu Önder bize bu günleri armağan ettiğini asla unutmamalı unutturmamalıyız? dedi.Cveriye Kartal meydandaki herkesi duygulandırdı.


ATATÜRK'E DİL UZATANLARIN DİLİNİ KESERİM

Cevriye Kartal belediye meydanında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ayağında terlikleri başında baş örtüsü ve doğal Anadolu kadını kıyafeti ile gelen Kartal Ben okula gitmeden Atatürk sevgisini annemden babamdan öğrendim, Atatürk olmasaydı bugün nefes alamazdık, Atatürk olmasa ne yapardık biz, her şeyimiz Ona bağlı yolda yürüyemezdik, Onun yaptıklarını nasıl unuturuz, bize emanet ettiği Cumhuriyetimizi nasıl korumayız. Atatürk'e dil uzatanların dilini keserim, elini defalarca öperim ayağınıda öperim, bu zamanın gençleri Onun kıymetini bilsin bilmeyene ne diyim ben,Onsuz olmaz Atatürk'süz olmaz O her şeyimiz, ayaklarım ağrıdığı için bu ara çok gelemiyorum? dedi.

Yaklaşık 15 dakika posterin altında kalan Cevriye Kartal ilgi odağı oldu yerli ve yabancı turistler Kartal'ın Atatürk posterindeki elini öpmesini ve dua etmesini izledi.

Atatürk Posterini Öpen Cevriye Teyze Sert Çıktı: O'na Dil Uzatanın Dilini Keserim
Atatürk Posterini Öpen Cevriye Teyze Sert Çıktı: O'na Dil Uzatanın Dilini Keserim
Atatürk Posterini Öpen Cevriye Teyze Sert Çıktı: O'na Dil Uzatanın Dilini Keserim
Atatürk Posterini Öpen Cevriye Teyze Sert Çıktı: O'na Dil Uzatanın Dilini Keserim
Atatürk Posterini Öpen Cevriye Teyze Sert Çıktı: O'na Dil Uzatanın Dilini Keserim

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Atatürk Posterini Öpen Cevriye Teyze Sert Çıktı: O'na Dil Uzatanın Dilini Keserim - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hacıyev'den, Ermenistan'ın Berde'ye saldırısına tepki: Erkeklerse savaş alanında ortaya çıksınlar Prim borçları nedeniyle emekli olamayanlara büyük fırsat! Yapılandırma için 2 ayınız var Otoyol ve köprülere "dinamik fiyatlandırma" modeli geliyor: Geçişler ucuzlayacak Son dakika! Ermenistan 1. Ordu Komutan Yardımcısı Albay Artur Sarkisyan öldürüldü Manavgat'ta defne yaprağından 5 milyon lira gelir bekleniyor Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi