Bodrum'da Bale Rüzgarı - Son Dakika

Bodrum'da Bale Rüzgarı

22.08.2012 12:51
Bodrum'da Bale Rüzgarı

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile Bodrum Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen '10. Uluslararası Bodrum Bale Festivali' kapsamında gösteriler sergilendi.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile Bodrum Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen '10'uncu Uluslararası Bodrum Bale Festivali' kapsamında İspanyol Antonio Gades topluluğu 'Kanlı Düğün' ve 'Flamenko Suit' adlı gösterilerini sergiledi.

Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'ndeki gösterilerin başında, Gaziantep'te meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu. Ünlü topluluğu, aralarında sinema sanatçısı Filiz Akın, eşi eski büyükelçi Sönmez Köksal, oyuncu Erdal Özyağcılar, eşi Güzin Özyağcılar, kızları Zeynep Özyağcılar, tiyatro sanatçısı Gülriz Sururi, sunucu Metin Uca ve Bodrum Belediye Başkan Vekili Dursun Göktepe ile eşi Nur Göktepe'nin de bulunduğu yaklaşık bin 500 kişi izledi. Federico Garcia Lorca'nın ünlü eserinden Alfredo Manas tarafından baleye uyarlanan Kanlı Düğün'ü 30 kişilik bir ekip sergiledi.

Gecenin 2'nci bölümünde topluluk 'Flamenko Suit' adlı gösteriyle sahneye çıktı. Koreografisini Antonio Gades'in, müziklerini Antonio Solera ve Antonio Gades'in hazırladığı gösteri de flamenko sololar, düetler ve grup danslarıyla sahnelendi. İki saat süren gösteriler sonunda bale severler dansçıları ayakta alkışladı. - Muğla/ Bodrum

19. Uluslararası Bodrum Bale Festivali sona erdi 19. Uluslararası Bodrum Bale Festivali sona erdi Gaziantep'te 3 aracın karıştığı kazada 5 kişi yaralandı Gaziantep'te 3 aracın karıştığı kazada 5 kişi yaralandı GAZİANTEP'TE İLKOKULA BAŞLAYAN 75 BİN ÖĞRENCİYE KIRTASİYE DESTEĞİ GAZİANTEP'TE İLKOKULA BAŞLAYAN 75 BİN ÖĞRENCİYE KIRTASİYE DESTEĞİ
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bodrum'da Bale Rüzgarı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement