Bodrum'da Belediye Borç Ödemek İçin Mal Satıyor - Son Dakika

Bodrum'da Belediye Borç Ödemek İçin Mal Satıyor

05.07.2014 13:19
Bodrum'da Belediye Borç Ödemek İçin Mal Satıyor

Belediye Meclisi Toplantısı'nda SGK prim borçları ve Vergi Dairesi'ne olan borçların ödenmesi için bazı taşınmazların takas edilmesi maddeleri görüşüldü.

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan Meclis Toplantısı'nda SGK prim borçları ve Vergi Dairesi'ne olan borçların ödenmesi için bazı taşınmazların takas edilmesi maddeleri görüşüldü. Bazı vatandaşlar belediyenin taşınmazlarının borçlara karşı takas edilecek olmasına tepki gösterdi.

Bodrum Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi'nde CHP'li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un başkanlığında 22 CHP'li ve 8 MHP'li meclis üyesinin katılımıyla gerçekleşti. Meclis gündeminde yer alan belediyenin borçlarının ödenmesi için taşınmazların takas edilmesi maddeleri tepkilere neden oldu. Toplantıyı sivil toplum örgütü üyeleri, vatandaşlar, CHP ve MHP'li partililer izledi.

Muğla'nın büyükşehir olması ile birlikte gelirlerinin büyük bölümünden mahrum kaldıklarını belirten Başkan Kocadon, "Büyükşehir yasası nedeniyle, Bodrum Otobüs Garajı'nı Muğla Belediyesi teslim aldı. Yıllık 5 milyon liralık gelirimiz de böylece gitmiş oldu. Borçlarımızı, bir şekilde, kapatmaya çalışacağız" dedi.

TOPLAM BORÇ 70 MİLYON LİRA

Grafik tasarımcısı ve çevre gönüllüsü Ayhan Eyikoçak, Belediyenin borçlarının açıklanmasını istedi. Eyikoçak'ın talebi üzerine belediye yetkilileri, Bodrum Belediyesi'nin 11 belde belediyesinden devredilen borçlarla birlikte toplam 70 milyon TL borcu olduğunu, bunun 22 milyonunun SGK prim borcu olduğunu belirtti.

Eyikoçak, "Bodrum Belediyesi olarak, birçok festivale, konsere, kültürel ve sosyal etkinliklere destek verip, organizasyonlar yapılıyor. Madem Bodrum Belediyesi'nin 70 milyon toplam borcu var, paramız yoksa neden eğleniyoruz? Bodrum Belediyesi'nin borçlarını taşınmazları, Bodrum'u satarak mı ödeyeceğiz?" dedi.

SATIŞ İÇİN YETKİ VERİLDİ

Belediyeye ait, Yokuşbaşı Mahallesi'nde bulunan bazı gayrimenkullerin Belediye'nin SGK Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü'ne olan borçlarına karşılık takas yapılması ve Yeniköy Mahallesi'ndeki gayrimenkulün satışı için Belediye Başkanı ve Belediye Encümenine yetki verilmesi oylandı.

21 CHP'li Meclis üyesinin oylarıyla kabul edilen karara 7 MHP'li meclis üyesi ile CHP'li Meclis Üyesi Tuğrul Acar ret oyu verdi. Konacık Mahallesi'nde, mülkiyeti Konacık Belediyesi'ne ait iken, 6360 sayılı yasa ile Bodrum Belediyesi'ne geçen taşınmazın, belediyenin Bodrum Vergi Dairesi'ne olan borçlarına karşılık takas yapılması için Belediye Encümenine ve Belediye Başkanına yetki verilmesinin görüşülmesi de oylandı. Madde, MHP'li üyelerin ret, CHP'lilerin de kabul oyları ile meclisten geçti.

Meclis toplantısının sonunda Gümüşlük Platformu destekçileri kıyı işgallerini önlemek amacıyla geçen hafta Gümüşlük Sahili'nde yaptıkları eylemi tekrarladı. 15 kişilik grup ellerinde 'Kıyı işgallerine son', 'Sahil, deniz işgaldeyiz', 'Kıyılar doğal mirasımızdır' yazılı pankart açtı. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, "Eylemlerinizi destekliyorum. Bu eylemlerinizi Bodrum'un her yerinde yapın. Gelecek yıl kıyıların kullanım ve tasarruf hakkını belediyelere versinler" dedi.

Bodrum'dan İstanköy Adası'na yüzerek geçmeye çalışan 2 şüpheli tutuklandı Bodrum'dan İstanköy Adası'na yüzerek geçmeye çalışan 2 şüpheli tutuklandı Yüzerek Yunan adasına geçmeye çalışan FETÖ şüphelileri yakalandı Yüzerek Yunan adasına geçmeye çalışan FETÖ şüphelileri yakalandı Bodrum'dan yüzerek Kos'a geçmeye çalışan 2 FETÖ şüphelisi yakalandı Bodrum'dan yüzerek Kos'a geçmeye çalışan 2 FETÖ şüphelisi yakalandı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bodrum'da Belediye Borç Ödemek İçin Mal Satıyor - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement