Bodrum'da deve güreşleri festivali - - Son Dakika

Bodrum'da deve güreşleri festivali -

22.12.2013 22:51

Bodrum'da düzenlenen deve güreşleri festivali, renkli görüntülere sahne oldu.

Bodrum'da düzenlenen deve güreşleri festivali, renkli görüntülere sahne oldu.

Konacık Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen deve güreşleri festivaline İzmir, Muğla, Aydın ve Denizli bölgelerinden 118 deve sahibi katıldı. Bitez Kavşağı mevkisindeki alanda düzenlenen güreşler, piknik havasında geçti.

Bazı vatandaşlar ağaç diplerinde oturup ailesiyle piknik yapıp güreşleri izledi, bazıları ise davul zurna eşliğinde yöresel oyunlar oynadı.

Güreşler sırasında ise develerin zaman zaman seyircilerin bulunduğu alana kaçması, heyecanlı anlar yaşanmasına neden oldu. Başarıyla güreşen develer, vatandaşlardan alkış aldı.

Festivalle ilgili gazetecilere bilgi veren Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, daha önce sadece Pedasa festivali düzenlediklerini, bu yıl ise deve güreşi de düzenlemeye karar verdiklerini söyledi.

Belediyeleri kapanacağı için son kez güreş düzenlediklerini ifade eden Tosun, "Festivalde Ege ve Akdeniz'den 118 deve güreştirildi. Deve güreşleri Ege ve Akdeniz'in bir kültürü. Biz de bu kültürü yaşatmaya çalıştık" dedi.

-Deve sahiplerinden ve vatandaşlardan görüntü

-Mehmet Tosun ile röportaj

İzmir'de yangın çıkaran şahıs, 'Neden yaktın?' sorusuna cevap verdi: Keyfime yaktım İzmir'de yangın çıkaran şahıs, 'Neden yaktın?' sorusuna cevap verdi: Keyfime yaktım Muğla'da denizde ceset bulundu Muğla'da denizde ceset bulundu İzmir açıklarında geri itilen 36 düzensiz göçmen kurtarıldı İzmir açıklarında geri itilen 36 düzensiz göçmen kurtarıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bodrum'da deve güreşleri festivali - - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement