Bodrum'da Deve Güreşlerini 3 Bin Kişi İzledi - Son Dakika

Bodrum'da Deve Güreşlerini 3 Bin Kişi İzledi

02.01.2012 12:52
Bodrum'da Deve Güreşlerini 3 Bin Kişi İzledi, System.String[]

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, Ortakent- Yahşi Belediyesi tarafından bu yıl 18'incisi düzenlenen deve güreşlerine Denizli, Muğla, Aydın, İzmir, Balıkesir, Çanakkale, Manisa ve Antalya'dan 150 deve katıldı.

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, Ortakent- Yahşi Belediyesi tarafından bu yıl 18'incisi düzenlenen deve güreşlerine Denizli, Muğla, Aydın, İzmir, Balıkesir, Çanakkale, Manisa ve Antalya'dan 150 deve katıldı. Geliri belediye hizmet binasının yapımına harcanacak deve güreşlerini yaklaşık 3 bin kişi 15'şer lira ödeyip bilet alarak izledi. Sahipleri develerinin üşümemesi için başlarını eşarp ve poşu benzeri tüllerle örttü.

Ortakent-Yahşi Belediyesi'nin yapımına başlanacak yeni binasına destek amacıyla düzenlenen deve güreşlerini Kaymakam Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkanı DP'li Mehmet Kocadon, Ortakent-Yahşi Belediye Başkanı MHP'li Mehmet Onur Şahbaz ve aralarında 200'e yakın yabancı turistin de bulunduğu yaklaşık 3 bin kişi 15'şer lira vererek izledi.

DEVELERİN ÜŞÜMEMESİ İÇİN POŞU İLE ÖRTTÜLER

Sahiplerinin, develerini soğuk havadan korumak için başlarına eşarp ve poşu benzeri tüllerle örtmesi ilginç görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu. Kıran kırana geçen güreşlerde hakemler zaman zaman develeri kontrol etmekte güçlük çekti.

İlçede festival havası estiren güreşlerin geleneksel bir kültürü yansıttığını belirten Başkan Onur Şahbaz, "Beldemiz çok hızlı gelişti ve büyüdü. Hizmet açısından yetersiz hale gelen belediye binamızın yenisini yapmak ve geçmişten günümüze gelen bir kültürü yaşatarak soğuk kış gününde dahi insanlarımızın kaynaşmasını sağlamak amacıyla düzenlediğimiz güreşlere ilginin büyük olması bizleri sevindirdi. Yılın ilk deve güreşleri festival havasında geçti. Yarışmaları kazananlara verilecek ödül dışında yaklaşık 30 bin lira gelir elde etmeyi düşünüyoruz" dedi. - Muğla/ Bodrum

Bodrum'da Deve Güreşlerini 3 Bin Kişi İzledi
Bodrum'da Deve Güreşlerini 3 Bin Kişi İzledi
Bodrum'da Deve Güreşlerini 3 Bin Kişi İzledi
Bodrum'da Deve Güreşlerini 3 Bin Kişi İzledi
Bodrum'da Deve Güreşlerini 3 Bin Kişi İzledi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bodrum'da Deve Güreşlerini 3 Bin Kişi İzledi - Son Dakika


Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Göztepe yenilgisi sonrası küplere binen Çalımbay'dan hakemlere çağrı: G.Saray'dan korkmayın Barcelona, Messi'nin Maradona'yı andığı gol sevinci sonrası 3 bin euro ceza aldı Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran adım! Yunanistan'ın F-35 talebine ABD'den olumlu yanıt geldi ABD tarihinde bir ilk! Joe Biden'ın kabinesindeki isim Silivrili çıktı