Son Dakika Haberleri: Bodrum'da Deve Güreşlerini 3 Bin Kişi İzledi

Bodrum'da Deve Güreşlerini 3 Bin Kişi İzledi

8 yıl önce

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, Ortakent- Yahşi Belediyesi tarafından bu yıl 18'incisi düzenlenen deve güreşlerine Denizli, Muğla, Aydın, İzmir, Balıkesir, Çanakkale, Manisa ve Antalya'dan 150 deve katıldı.

Bodrum'da Deve Güreşlerini 3 Bin Kişi İzledi, System.String[]

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, Ortakent- Yahşi Belediyesi tarafından bu yıl 18'incisi düzenlenen deve güreşlerine Denizli, Muğla, Aydın, İzmir, Balıkesir, Çanakkale, Manisa ve Antalya'dan 150 deve katıldı. Geliri belediye hizmet binasının yapımına harcanacak deve güreşlerini yaklaşık 3 bin kişi 15'şer lira ödeyip bilet alarak izledi. Sahipleri develerinin üşümemesi için başlarını eşarp ve poşu benzeri tüllerle örttü.


Ortakent-Yahşi Belediyesi'nin yapımına başlanacak yeni binasına destek amacıyla düzenlenen deve güreşlerini Kaymakam Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkanı DP'li Mehmet Kocadon, Ortakent-Yahşi Belediye Başkanı MHP'li Mehmet Onur Şahbaz ve aralarında 200'e yakın yabancı turistin de bulunduğu yaklaşık 3 bin kişi 15'şer lira vererek izledi.


DEVELERİN ÜŞÜMEMESİ İÇİN POŞU İLE ÖRTTÜLER


Sahiplerinin, develerini soğuk havadan korumak için başlarına eşarp ve poşu benzeri tüllerle örtmesi ilginç görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu. Kıran kırana geçen güreşlerde hakemler zaman zaman develeri kontrol etmekte güçlük çekti.


İlçede festival havası estiren güreşlerin geleneksel bir kültürü yansıttığını belirten Başkan Onur Şahbaz, "Beldemiz çok hızlı gelişti ve büyüdü. Hizmet açısından yetersiz hale gelen belediye binamızın yenisini yapmak ve geçmişten günümüze gelen bir kültürü yaşatarak soğuk kış gününde dahi insanlarımızın kaynaşmasını sağlamak amacıyla düzenlediğimiz güreşlere ilginin büyük olması bizleri sevindirdi. Yılın ilk deve güreşleri festival havasında geçti. Yarışmaları kazananlara verilecek ödül dışında yaklaşık 30 bin lira gelir elde etmeyi düşünüyoruz" dedi. - Muğla/ Bodrum

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 12:52 Kaynak: DHAKara Cuma'da firmaların fiyat oyunu ifşa oldu
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu: Lisede sınıfta kalma geri geliyor Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'den müjdeyi verdi: Süs bitkileri eğitim merkezini süratle kuracağız