Bodrum'da İspanyol Rüzgarı Esti - Son Dakika

Bodrum'da İspanyol Rüzgarı Esti

24.07.2014 17:08
Bodrum'da İspanyol Rüzgarı Esti, System.String[]

Türkiye’nin ilk bale festivali olan, 'Uluslararası Bodrum Bale Festivali' kapsamında, ikinci gösteriyi İspanyol Carlos Saura Topluluğu yaptı.

Türkiye'nin ilk bale festivali olan, 'Uluslararası Bodrum Bale Festivali' kapsamında, ikinci gösteriyi İspanyol Carlos Saura Topluluğu yaptı.

İspanyol ritm ve ezgilerinin yankılandığı Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'ndeki gösteriyi yaklaşık 2 bin kişi izledi. 2 saat süren, iki perdelik gösteri sonunda tüm izleyiciler sanatçıları dakikalarca ayakta alkışladı. Bale gösterisi öncesi yapılan konuşmada, Gazze'de yaşanan insanlık dramı ve ölenler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İspanyol dansçılar da bileklerine bağladığı siyah kurdeleler ile Gazze'deki katliama dikkat çekti.

Dansla yaşamın ustalıkla harmanlandığı "Flamenco Üçlemesi" adını taşıyan sinema filmleri ile tüm dünyada tanınan Carlos Saura'nın yönettiği ilk canlı dans performansı olan Flamenco Hoy dahi koreograflar Rafael Estevez ve Nani Paños'un güç ve enerji dolu parlak bir çalışması. Her biri kendi alanında tanınmış isimler ve sıra dışı dansçılarıyla, Bodrum'da muhteşem bir sanat gösterisi sahnelendi.

26 Temmuz'da, İstanbul Devlet Opera ve Balesi AFİFE, 29 -30 Temmuz'da İzmir Devlet Opera ve Balesi KERBELA, Ankara Devlet Opera ve Balesi 2 Ağustos'ta TANGO'S ve 5-6 Ağustos'ta Moskova Akademik Klasik Bale Tiyatrosu Kamelyalı Kadın sahnelenecek.

Flamenco Hoy adlı gösteriyi eski Bakanlardan İmren Aykut, Fikret Ünlü, sanatçı Filiz Akın, Ayten Gökçer, gazeteci Nebil Özgentürk, Can Dündar, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un eşi Hülya Kocadon ve çok sayıda sanatsever izledi.

Bu arada Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Rengim Gökmen'in görevden alındığı ve yerine Selma Ada'nın getirildiği haberleri, gösteri sırasında izleyenlerde şok etkisi yarattı. - MUĞLA

Bodrum'da İspanyol Rüzgarı Esti
Bodrum'da İspanyol Rüzgarı Esti

- Kaynak: İHA

Son Dakika Magazin Bodrum'da İspanyol Rüzgarı Esti - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Son Dakika

Cüneyt Özdemir, Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi: 5 tane galericiyle baş edemiyorsun, Doğu Akdeniz'de ne yapacaksın? Son Dakika: Türkiye'de 27 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 177 kişi vefat etti, 29 bin 845 yeni vaka tespit edildi İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin öldürülmesi sonrası Netanyahu'dan itiraf gibi sözler: Gergin günler bizi bekliyor Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Bakan Koca, vaka sayısı yüzde 100 artan 5 ili paylaşıp uyardı: Tedbirin olmadığı yerde tehdit devam ediyor Taksici, oğlunu ziyarete gittiği cezaevi önünde 9 kurşunla öldürüldü Çakıcı'dan Kılıçdaroğlu'na yeni mektup: Sende beni öldürtebilecek yürek var mı bay Kemal? Hijyen kurallarını hiçe sayıp sahte peynir üreten firma, 55 bin lira ceza kesilerek kapatıldı