Bodrum'u Fırtına Vurdu - Son Dakika

Bodrum'u Fırtına Vurdu

04.10.2013 15:36
Bodrum'u Fırtına Vurdu

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde etkili olan fırtına, özellikle yarımadanın kuzeyindeki beldelerde hayatı olumsuz etkiledi.

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde etkili olan fırtına, özellikle yarımadanın kuzeyindeki beldelerde hayatı olumsuz etkiledi. Denize açılan balıkçı kayıklarıyla tekneler batma tehlikesi geçirdi, bazı tekneler karaya sürüklendi.

Bodrum'da dünkü güneşli havanın ardından gece yarısı başlayan ve sabah saatlerinde etkisini arttırıp açık denizde saatteki hızı 70 kilometreyi bulan fırtına, Yalıkavak, Gümüşlük, Turgutreis ve Gündoğan beldelerinde hayatı felç etti. Bazı ağaçların devrildiği, güneş enerji sistemlerinin hasar gördüğü fırtınada, küçük balıkçı kayıkları karaya sürüklendi. Gümüşlük'ten hareket ederek Yunanistan'ın Leros Adası'na gitmeye çalışan İngiliz bayraklı sailing yat Yalıkavak açıklarındaki Kiremit Adası yakınlarında batma tehlikesi geçirince Küdür Yarımadası Koyu'na sığınmak zorunda kaldı.

Ağlarını toplamak için Yalıkavak'tan denize açılan bir tekne ise yine batma tehlikesi geçirince dönmek zorunda kaldı. Fırtına sahillerdeki turistik tesislerin ahşap iskelelerine, şezlong ve şemsiyelerine de zarar verdi, denize sürükledi. Tesislerdeki bazı turistler, sahile vuran metrelerce yüksekliğindeki dalgalara aldırış etmeden, havuza girip güneşlenmeye çalıştı.

Meteoroloji yetkilileri, fırtınanın 48 saat daha süreceğini ifade etti. Liman Başkanlığı ve Sahil Güvenlik ekipleri duyurular yaparak, teknelerin demirledikleri koylardan ve bağlı bulundukları limandan çıkmamalarını istedi. - Muğla

Bodrum'u Fırtına Vurdu
Bodrum'u Fırtına Vurdu
Bodrum'u Fırtına Vurdu
Bodrum'u Fırtına Vurdu
Bodrum'u Fırtına Vurdu

Kanada'yı fırtına vurdu: 8 ölü Kanada'yı fırtına vurdu: 8 ölü Irak'ı kum fırtınası vurdu Irak'ı kum fırtınası vurdu Irak'ın Kerkük şehrini kum fırtınası vurdu Irak'ın Kerkük şehrini kum fırtınası vurdu
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bodrum'u Fırtına Vurdu - Son Dakika


Advertisement